EGM Trafik Başkanlığı, Mart ayı kaza istatistiklerini açıkladı!

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı Mart ayına ilişkin kaza verilerini açıkladı. Doğu Karadeniz kentlerinden en fazla kaza Trabzon’da yaşandı.

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü koronavirüs tehlikesine dikkat çekti Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü koronavirüs tehlikesine dikkat çekti

Trabzon’da 99 ölümlü ve yaralanmalı trafik kazası meydana gelirken, maddi hasar oluşan trafik kazası sayısı ise 175 oldu. Bu kazalarda 131 kişi yaralandı. Giresun’da ölümlü ve yaralanmalı 61 trafik kazası yaşanırken, 123 kazada ise maddi hasar meydana geldi.  Kazalarda can kaybı yaşanmazken, 88 kişi hastanelik oldu. Rize’de ise ölümlü ve yaralanmalı trafik kazası sayısı 58’de kalırken, maddi hasarlı trafik kazası sayısı da 79’u buldu.

Kazalarda can kaybı yaşanmazken, 103 kişi ölümden döndü. Gümüşhane ise en az ölümlü ve yaralanmalı trafik kazası yaşanan kent oldu. Ölümlü ve yaralanmalı kaza sayısı 13 olan kentte maddi hasarlı kaza sayısı da 32 oldu. Gümüşhane’de de Giresun’da ve Rize’de olduğu gibi can kaybı yaşanmazken, 18 kişi yaralandı. Artvin’de ölümlü ve yaralanmalı 22 kaza meydana gelirken, maddi hasar oluşan trafik kazası sayısı ise 41 oldu. Ölümlü ve yaralanmalı kazalarda bir kişi yaşamını yitirirken, 33 kişi de yaralı olarak kurtuldu.