Trabzon Lisesi eski öğretmenlerinden, Affan Kitapçı Lisesi eski müdürü, eğitimci yazar Enver Tiryaki 61medya'ya konuştu.

Bartholomeos'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür Bartholomeos'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür

Trabzonlu eğitimci ve yazar Enver Tiryaki, günebakış gazetesine konuk olarak 7. kitabı Ruh ve Akıl Sağlığı Savunma Mekanizması’nı tanıttı. 79 yaşındaki yazar İbni Sina anısına eseri kaleme aldığını ifade ederken, 8. Kitap çalışması için hazırlıklara başladığını da açıkladı.

Trabzonlu Eğitimci ve yazar Enver Tiryaki, günebakış gazetesine konuk oldu. Şiir ve makale kitapları ile adını duyuran Tiryaki, 79 yaşında kaleme almış olduğu Ruh ve Akıl Sağlığı Savunma Mekanizması kitabı ile ilgili bilgi verdi. Kitabını İbni Sina’nın anısına öğrencilerden gelen talep üzerine hazırlandığını belirten yazar Tiryaki, 8. kitabı içinse hazırlık yaptığını kaydetti. Yazar Tiryaki, “2001 yılında İbni Sina’nın ölümünün 964. yılında KTÜ’de düzenlenen anma töreninde İbni Sina’yı öğrencilere anlatmıştım. Öğrencilerim söz uçar ve yazı kalır diyerek verdiğim bilgileri bir kitapta toplamamı istedi. Ben de öğrencilerime yoğun bir talep gelmesi halinde böyle bir çalışma gerçekleştirebileceğimi söyledim. Sonrasında bana telefonla ulaşan pek çok öğrencim kitabı yazmamı istedi. Ben de onların arzusu üzerine bu eseri kaleme aldım. İbni Sina bir deniz, bir umman gibi. Biz ancak o deryadan bir bardak su ile öğrencilerimize, gençlerimize faydalı olmaya çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kitabın içinde yer alan bilgilerin kişiye ayna tutacağını da ifade eden Tiryaki, “Bilinçli, duyarlı, ölçülü dikkatli davranmak herkesin görevidir. Kitabı hazırlarken, ünlü bilginlerin uzmanların görüş ve önerileri de dikkate alınmıştır.” açıklamalarında bulundu.  Yazar Tiryaki, kitabın şehir dışından talep edilmesi halinde kargo ile gönderimini sağlayacağını, Trabzon’dan talep edilmesi halinde ise ulaştırılması için yardımcı olacağını kaydetti.