KTÜ’den Yüz Yüze Eğitim Kararı!

17 Şubat 2021 Çarşamba 16:46
KTÜ’den Yüz Yüze Eğitim Kararı!

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı Bahar dönemi için Üniversite senatosunun aldığı kararı duyurdu. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Dönemi için, üniversite senatosunun 02.02.2021 tarih ve 316 sayılı kararı doğrultusunda;

1- 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı bahar dönemi ile sınırlı kalmak üzere karara bağlanan hususlar doğrultusunda, üniversitemizde 2. maddede belirtilen istisna dışında ön lisans, lisans ve lisansüstü programlarındaki tüm dersler Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (UZEM) altyapısı kullanılarak çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir.

2- Diş Hekimliği Fakültesi bünyesinde yer alan bazı derslerin pratik uygulamaları (teorik dersler çevrimiçi olarak yapılacaktır), Tıp Fakültesi 4., 5. ve 6. sınıflara yönelik temel hekimlik uygulamaları kursu, Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü 4. sınıf uygulama dersleri, pandemi koşullarına uygun olarak yeterli sayıda gruba bölünerek yüz yüze yapılacaktır. Yüz yüze yapılacak uygulamaların tarihleri ilgili fakülteler tarafından belirlenecek olup, duyuruları yapılacaktır.

3- Dersler sanal ortamda öğrenim yönetim sistemine entegre edilmiş sanal sınıf uygulamaları üzerinden eş zamanlı (senkron) olarak yapılacaktır.

Yüksek Öğretim Kurulu’nun alacağı kararlar doğrultusunda eğitim-öğretim şeklinde yeni düzenlemeler söz konusu olabilecektir. Bu nedenle süreç ile ilgili sadece resmi web sayfalarımızdan ve sosyal medya hesaplarımızdan yapılacak açıklamalara göre hareket edilmesini, programların yürütülmesi ile ilgili Enstitü/Fakülte/YO/MYO web sayfalarının takip edilmesini önemle rica eder, sağlıklı günler dileriz.”

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.