Eğitim-İş Trabzon Şube Başkanı Tamer Özlü, "Çapulcu değil öğretmeniz. Çapulcu gibi hakaretvari söylemlerle aşağılanması kesinlikle kabul etmiyoruz" dedi.

Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitim-İş)  Sendikası  Trabzon Şubesi yöneticileri ve üye öğretmenleri meslek kanunun geri çekilmesi ve kariyer basamakları sınavının iptali talebiyle bugün Samsun İlkadım Onur Anıtı önünde 16:30'da yapılacak “Öğretmene Saygı” eylemine  katılmak için yola çıktı.

 Sinop, Amasya, Çorum, Ordu, Giresun, Trabzon, Artvin şubeleri öğretmenlerinin de katılacak eylemine önemini anlatan Eğitim-İş Trabxon Şube Başkanı Tamer Özlü, "Bugün öğretmenlik, cumhuriyet tarihi boyunca eşi görülmemiş bir saldırıyla karşı karşıya. 20 yıl içinde refahımızı aldılar, mesleki haklarımızı kırptılar, yaşanabilir bir emeklilik hayalimizi bile çaldılar. Şimdi çıkardıkları Öğretmenlik Meslek Sözde Kanunu ile itibarımızı da almak istiyorlar " dedi.

Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği, Genç’in ev sahipliğinde toplandı Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği, Genç’in ev sahipliğinde toplandı

Çapulcu değiliz öğretmeniz diyen Özli," Öğretmenlerin, öğretmenlik mesleğinin ve öğretmenin saygınlığının şimdiye kadar sadece eylemlerle değil "çapulcu" gibi hakaretvari söylemlerle aşağılanması kesinlikle kabul edilemez!"