Eğitim Birsen Trabzon 2 nolu şubesi dün Diyarbakır annelerinin yanına giderek bir basın açıklaması yaptı. Eğitim Bir Sen Trabzon 2 Nolu Şube Yönetim Kurulu tarafından yapılan basın açıklamasında “Diyarbakır anneleri; onlarca yıldır süren bir acının 3 Eylül 2019’dan beri dinmeyen feryadının adıdır. Her birinin hikâyeleri farklı farklı olsa da acıları ortaktır” ifadeleri kullanıldı.

WhatsApp Image 2022-07-19 at 13.07.09 (1)

HEPİMİZİN ORTAK ACISI

Diyarbakır annelerinin verdiği mücadeleye dikkat çeken Eğitim Bir Sen tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Diyarbakır anneleri; onlarca yıldır süren bir acının 3 Eylül 2019’dan beri dinmeyen feryadının adıdır. Her birinin hikâyeleri farklı farklı olsa da acıları ortaktır. Pamuklara sararak büyüttükleri evlatlarının PKK terör örgütü ile STK veya siyasi parti görünümlü işbirlikçileri tarafından kandırılarak kaçırılmaları, onlardan koparılmaları sadece burada bekleyen annelerimizin değil hepimizin de ortak acısıdır. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin evlatlarının haince hayat ışıklarının söndürülmesi hiçbirimiz için kabul edilebilir değildir, hiçbir zaman da kabul edilebilir olmayacaktır.”

“EVLAT NÖBETİ TUTAN ANNELERİMİZ İÇİN GEREKLİ HASSASİYETİN GÖSTERİLMEMESİ DE BİR BAŞKA ACI NOKTADIR”

“Dünya’da yaşanan irili ufaklı birçok olaylara ve olgulara devletlerce ve STK’larca oldukça yüksek hassasiyetler gösterilirken burada yıllardır evlat nöbeti tutan annelerimiz için gerekli hassasiyetin gösterilmemesi de bir başka acı noktadır. Oysa en basit durumlara bile gösterilen refleksif birliktelikler, PKK- PYD-YPG veya her ne ad adı altında olursa olsun, terör örgütleri tarafından alıkonulmuş evlatlarımız için de gösterilebilse çok daha fazla olumlu geri dönüş alınabileceği ve bugün insanlık için kalem tutup ilim üretmesi gerekirken, terör örgütleri için silah tutmak zorunda bırakılan bu evlatlarımızın hayatları için büyük bir şans olabileceği de yadsınamaz bir gerçekliktir. Ancak bu gerçeklik maalesef ki bazı oluşumlar ve güçler tarafından reddedilmekte, yok sayılmakta, göz ardı edilmektedir. Ama şu asla unutulmamalıdır ki, gerçekler her ne kadar göz ardı edilmek istenilse de tüm açıklığıyla ortadadır. Küresel emperyalizmin çıkarlarına ve hayal ettikleri sömürü düzenine feda edilecek değil bir evladımız, tek bir çakıl taşımız dahi yoktur.”

Bakan Soylu, Trabzon’a geliyor! Bakan Soylu, Trabzon’a geliyor!

WhatsApp Image 2022-07-19 at 13.07.09

“KARDEŞLİĞİMİZ HERŞEYİN ÜSTESİNDEN GELECEKTİR”

“Eğitim Bir Sen Trabzon 2 nolu şubesi olarak; Tüm şer odakları aksi yönde mücadele etse de bizim asırları aşan kardeşliğimizin yine galip geleceğine ve bugün evlat nöbetinde hasretle ağıt yakan tüm annelerimizin, torunlarının beşiği başında ninni söyleyeceği günlerin yakın olduğuna inancımız tamdır. Eğitim Bir-Sen ailesi olarak en başından buyana burada evlat nöbeti tutan ailelerimizin yanında olduk, haklı davalarında tüm evlatlarımız baba ocağına, ana kucağına dönünceye kadar da sözümüzün geçtiği her platformda yanlarında olmaya devam edeceğiz. Buradan şu veya bu sebeplerle terörün pençesine düşmüş tüm kardeşlerimize ve evlatlarımıza duamız;  En kısa zamanda hem ailelerine hem de öz vatanları Türkiye Cumhuriyetine sağ salim geri dönmeleridir. Çok şükür Devletimiz, onlara da bizlere de bu acıları yaşatanlardan hesap soracak ve bedel ödetecek kudrete sahiptir.Bu terör belasından Ülkemizi ve insanımızı kurtarmak için canla başla mücadele eden tüm devlet büyüklerimize ve kahraman güvenlik güçlerimize, desteğimizi yineliyor mücadelelerinde başarılar diliyoruz. Bu terör belasından eninde sonunda ülke olarak kurtulacağımızı biliyoruz. İyi ki varsınız Diyarbakır Anneleri ve Babaları! Kardeşliğimiz herşeyin üstesinden gelecektir.”