Efsane Alman tenisçi Boris Becker, İngiltere’de görülen iflas davasında 2,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. 8 Nisan'daki duruşmada İflas Yasası kapsamındaki çeşitli suçlamalarda suçlu bulunan tenisçinin avukatı duruşmada cezanın ertelenmesini istedi. Avukat, müvekkilinin mali sıkıntılar içinde olduğunu ve artık bir geleceğinin olmadığını kaydetti.

Yargıç: Uyarıyı dikkate almadınız

Duruşmanın sonunda Becker’a 2,5 yıl hapis cezası veren yargıç, Becker'ın önceki mahkumiyetinden bahsederek bu uyarıyı dikkate almadığını, bu durumun ağırlaştırıcı bir unsur olduğunu söyledi. Tenisçinin cezasının yarısı olan 15 ay hapse girmesi bekleniyor.

boris_becker

İflasından günümüze

Becker’ın Haziran 2017'deki iflasından sonra iş hesabından şu anda ayrı yaşadığı eşinin hesapları da dahil bazı hesaplara yüz binlerce sterlin gönderdiği tespit edilmişti. Tenisçi, Almanya’daki bir mülkü beyan etmemek, banka kredisi ve sahip olduğu hisseleri saklamaktan suçlu bulunmuştu.

Becker, 8 Nisan’da görülen duruşmada 20 suçlamadan beraat etmişti. Kariyeri ile elde ettiği 50 milyon dolarlık kazancın boşanmaya ve borçlarına gittiğini öne sürmüştü.