Trabzonspor'un Başakşehir'den transfer ederek bordo mavi renklere bağladığı Bosna Hersekli oyuncu Edin Visca için imza töreni düzenledi.

Yeni transfer Edin Visca'nın imza töreni Başkan Ahmet Ağaoğlu'nun katılımı ile Mehmet Ali Yılmaz tesislerinde gerçekleşti.

Ne olmuştu

Visca ve menajeri ile görüşüp anlaşan Trabzonspor bonservis için teklifini 3 milyon euronun yanında sezon sonu şampiyonlukta da 1 milyon euro olmak üzere 4 milyon euroya ücret ödeyecek. 

Transferi de resmen açıklayan Trabzonspor, Visca için Akyazı'da muhteşem bir imza töreni düzenleyerek gövde gösterisi yapmayı amaçlıyor.

Trabzonspor'un Başakşehir'den renklerine bağladığı Bosna Hersekli oyuncu Edin Visca için imza töreni düzenlendi.

İmza töçreni Başkan Ahmet Ağaoğlu'nun katılımı ile Mehmet Ali Yılmaz tesislerinde saat 14:00'de gerçekleşti.

Başkan Ağaoğlu yaptığı konuşmada şunları söyledi;

"11 senedir Türkiye’de Süper Ligimizde forma giyen Edin Visca’yı transfer deden ve transferin gelişmesinde her türlü kolaylığı sağlayan Başakşehir kulübü başkanı Göksel Gümüşdağ’a, transferin gerçekleşmesinde büyük emeği olan Asbaşkanımız Ertuğrul Doğan Bey’e ve diğer paydaşlara teşekkür ederim.  Camiamızın ve Türk Futbol severlerin çok yakından tanıdığı, takdir ettiği ve uzun yollar bu ülkede futbol oynayan, efendiliği, centilmenliği ve performansı ile herkesin gönlünü kazanan değerli bir oyucumuz. An itibari ile bizim formamızla hizmet verecek bir kardeşimiz. Edin Hoş geldin diyorum. Çok büyük bir ailenin içerisine gelmiş bulunuyorsun. Deneyimli bir futbolcusun. Trabzon futbolu farklı yaşar. Sabah Trabzonspor ile gözümüzü açarız, futbolla yaşarız, akşam yine Trabzonspor’la ve futbolla yatağa yatarız ama Trabzonspor rüyalarımızı bile süsleyen bir kavram bir olgu. Sporun futbolun herşey olduğu bir şehir. Son derece tutkulu, oyuncusunu kulübünü bağrına basan, kendinden bir parça olarak gören bir şehir. Senle konuştuğumuzda bu heyecanı yaşamak istediğini söylemiştin. Takımımıza güç katacağına inanıyorum. Trabzonspor farklı hedefleri olan, hedefimiz sadece şampiyonluklar değil, hem şampiyon olmak hem de örnek olmak istiyoruz. Şampiyonluğumuzun Türk sporuna ve futboluna örnek olmasını istiyoruz. Tekrar aramıza hoş geldin. İnşallah jübileni de Trabzonspor’da yapmak nasip olur."

"Türkiye'nin Başrolü olacağız"

Edin Visca yaptığı açıklamada "Trabzonspor camiası yıllardır beni isteyen bir camia. Ahmet Başkan’a çok teşekkür ediyorum. Bu transfer sonunda gerçekleşti. Sayın Göksel Başkanla konuştum, ondan izin aldım. Burada her şeyi yaşadım. Oraya gitmek birkaç yıl şampiyonluğu yaşamak istiyorum dedim. Bu kulüp örnek bir kulüp, coşkulu bir taraftar vardı. Bende bu ailenin bir parçası olmak istedim. Artık Buradayım. Çok heyecanlıyım. Çok mutluyum. Bugünden sonra görevim sahada. Elimden geleni yapacağım. İki günde aile ortamını hissettim. Bu akşam oynamak istiyorum ama kurallar izin vermiyor maalesef. Herkes için hayırlı olsun. Başkanımızın da dediği gibi bir kaç şampiyonlukla Türkiye’nin başrolü olmak istiyoruz.  Trabzonspor camiası ve taraftarları bunu hakediyor. İstekli ve motive geldim. Birkaç sene Türkiye’nin başrolünde olmak istiyoruz. Başkana teşekkür ediyorum." dedi.

Başkan Ağaoğlu, Visca’nın konuşlması sopnrasında “Transferin gerçekleşmesinde en önemli rolü sen oynadın. Çok arzulu ve istekliydin. Çok doğru bir kulübe geldin. Kulübümüz için de doğru bir oyuncu olduğunu söyledik. Her iki taraf içinde hayırlı olsun. Menajerlerinle de yaptığımız görüşmeler çok iyi ve dostça geçti. Onlarında istekleri futbol hayatını Trabzonspor’da devam ettirmen yönündeydi. Oyuncu açısından baktığımızda kolay bir transfer oldu. Zaten tarafların niyeti belliydi. Göksel Başkan eksik olmasın bizi biraz fazla zorladı. 45 gün kadar sürdü. Bir bölümünü gizli sürdürdük fakat sonra topluma yansımaya başladı. Futbol severlerinde merakla beklediği bir transferdi” dedi.

Visca 1461 forma aldı

Başkan Ağaoğlu Visca’ya Bosna’nın nüfusunu sordu ve 3 Milyon cevabını alınca “yaz 3 bin forma” diyerek espri yaptı. Visca ise bu espri üzerine “biz zaten gönderiyoruz Bosna’ya. Onda sorun yok. Çok mesaj geldi. Orada atmosfer müthiş, takip ediyoruz diye. Herkes mutlu oldu. Dün geldiğimde mutluluğu hissetim. Bosna’da bordo mavi çok taraftar olacak. Ben Bosna’da köyde yaşıyorum. Nüfusunu Bin 61 dediler. Bende bin 61 forma alıp göndereceğim dedim” dedi.

Başkan Ağaoğlu bunun üzerine “Trabzon’da bin 61 diye bir sayı yok. İndirim yapalım 1461 olsun” dedi. Visca da bunu kabul etti.