Trabzonspor'da sakatlığı nedeniyle yollarını ayıran Edgar IE ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Oyuncunun durumu Eylül'de belirlenecek.

Geçen sezon başında gösterdiği performansla Trabzonspor'un şampiyonluğuna önemli katkılarda bulunan Edgar Ie'nin çapraz bağları kopmuştu. Talihsiz bir sakatlıktan sonra sezonu kapatan başarılı stoper, daha sonra kulüple karşılıklı anlaşma ile yollarını ayırdı. Bu süreden sonra çapraz bağ ameliyatı geçiren ve henüz tam olarak sahaya dönmemiş olan Edgar Ie, ilk raporunda sakatlığında olumlu iyileşmeler olduğunu belirtti. Ancak Şampiyonlar Ligi maçları ve 5 Ağustos'ta başlayacak lig nedeniyle daha hazır bir oyuncu arayışında olan Bordo-mavililer'in Egdar Ie'nin menajerine haber gönderdiği bildirildi.

Andreas Cornelius'un transfer geçmişinde Zlatan Ibrahimovic detayı Andreas Cornelius'un transfer geçmişinde Zlatan Ibrahimovic detayı

Edgar IE ile yeniden görüşülecek

Yönetimin, "Eylül ayındaki sağlık raporlarına göre ve o dönemde yabancı kotamızdaki boşluğa göre tekrar görüşebiliriz" dediği bildirildi. Oyuncunun menajeri bu süre zarfında Edgar'a kulüp bakacak, ancak Trabzonspor'a yeni bir sağlık raporu gönderilecek. Bordo mavili taraftarlar da Portekizli stoperle ilgili gelişmeleri merakla bekliyor. Edgar geçen sezonki performansıyla şampiyonluğa katkı sağlayan isimlerden biriydi.