Banyo yaparken kullanılan, vücuda tazelik ve temizlik veren ürünlerden biridir. Sabun gibi vücuttaki kirleri gidermenin yanında vücut temizliğinde konforu artırır. Hoş kokusuyla ferahlık ve temizlik hissi verir. Kokusu sabuna göre daha kalıcı ve hoştur.

Duş jeli alırken nelere dikkat etmeli?

- Piyasada pek çok duş jeli mevcuttur. Kimyasal içerikli ve bitkisel içerikli duş jelleri satılmaktadır. Duş jeli satın alırken ürünün içeriğine dikkat edilmelidir. Bitkisel içerikli duş jellerini kullanmak sağlığımız için daha faydalıdır.

- Cilt yapınıza en uygun duş jelini alın. Hassas cilde sahipseniz parfüm içermeyen, sülfatsız duş jeli kullanın.

- Kaliteli, güvenilir markalı ürünleri tercih edin.

- Duş jeli seçerken beğendiğiniz kokuyu seçin. Lavanta, gül gibi kokular rahatlamanıza yardımcı olur. Vanilya ve meyve kokuları etkili kokuya sahiptir.

- Duş jelinin eksfoliye edici olmasına dikkat edin. Eksfoliasyon, cildin altındaki yeni cildi ortaya çıkarmak için ölü hücreleri temizleme işlemidir.

- Bazı duş jelleri çok amaçlı olarak kullanılabilir. Duş jeli satın alırken saçların yıkanmasında da etkili olan ürünleri tercih edebilirsiniz.

- Sağlıklı ve doğal duş jeli kullanmak istiyorsanız kendi duş jelinizi yapabilirsiniz. Doğal bitkisel içerikli uçucu yağları kullanarak sağlıklı ve ekonomik bir ürün kullanabilirsiniz.

Duş jelleri ne işe yarar?

Duş jeli vücudumuzdaki kirleri gidermeye yarar. Kalıcı ve hoş kokusu ile sabundan daha çok etkilidir. Sabun gibi cildi kurutmaz. Ph değeri sabundan daha düşük olduğu için alerji yapma riski azdır. Cildin yumuşak ve pürüzsüz olmasına yardımcı olur, cildi ferahlatır.

Duş jeli nasıl kullanılır?

- Önce ideal sıcaklıkta su hazırlayın.

- Banyo lifi veya süngere 1 çay kaşığı kadar duş jeli dökün.

- Duş jelini köpürterek cildiniz yumuşak şekilde ovalayın. Hafif masaj hareketleri yapın.

- Cildinizde duş jeli kalmayacak şekilde durulanın.

- Kurulandıktan sonra vücudunuza nemlendirici sürebilirsiniz.