İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, Hakkari’de ulusal bir gazeteye verdiği röportajda terörle mücadele ve OECD Mali Eylem Gücü’nün (FATF)  kara para aklandığı ve terörizmin finansmanının engellenmesinde eksikler olduğu iddiasıyla, daha sıkı izlenme yapılması için Türkiye'yi 'gri listeye' almasına yönelik açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu FATF’ın bu tutumuna “Bizi gri listeye alıyorlar da peki ya terörü destekleyen Amerika? Bu dünyanın en büyük tiyatrosudur” dedi.  Hakkari Yüksekova'da terörle mücadele ile ilgili açıklamada bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Hakkari için her şey yeniden başlıyor. Zor dönemlerden geçtik. Bunu yeniden yaşatmak isteyenler var. Buradaki huzurun tüm coğrafyayı değiştireceğini biliyorlar ve bunu bozmak istiyorlar. Batı'da Türkiye nasıl bu noktaya gelebildi kıskançlığı var.” ifadelerini kullandı. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hakkari’de ulusal bir gazeteye verdiği röportajda terörle mücadele ve OECD Mali Eylem Gücü’nün (FATF)  kara para aklandığı ve terörizmin finansmanının engellenmesinde eksikler olduğu iddiasıyla, daha sıkı izlenme yapılması için Türkiye'yi 'gri listeye' gri listeye almasına yönelik açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu FATF’ın bu tutumuna “Bizi gri listeye alıyorlar da peki ya terörü destekleyen Amerika? Bu dünyanın en büyük tiyatrosudur” dedi.

BATI'DA TÜRKİYE NASIL BU NOKTAYA GELEBİLDİ HASEDİ VAR.

Hakkari Yüksekova'da terörle mücadele ile ilgili açıklamada bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hakkari için her şey yeniden başlıyor. Zor dönemlerden geçtik. Bunu yeniden yaşatmak isteyenler var. Buradaki huzurun tüm coğrafyayı değiştireceğini biliyorlar ve bunu bozmak istiyorlar. Batı'da Türkiye nasıl bu noktaya gelebildi hasedi var” ifadelerini kullandı.

TERÖRÜ ABD DESTEKLİYOR

Bakan Soylu, Türkiye’nin OECD’nin gri listesine alınmasıyla ilgili Amerika’yı örnek göstererek tepki verdi. “Bizi gri listeye alıyorlar da peki ya terörü destekleyen Amerika? Bu dünyanın en büyük tiyatrosudur. Bu sene Hakkari'de 12 terör örgütü mensubu teslim oldu. Terörle mücadeleyi hukuk ve demokrasi içinde gerçekleştirmemiş olsaydık bugünler hayaldi. Eksiğimiz Osman Kavala’yı, Demirtaş’ı serbest bırakmamak. PKK ve FETÖ ile mücadelede kimseden talimat almadık. Onların PKK, PYD'sine Suriye'de fırsat tanımadık, eksiğimiz bu” diyerek tepkisini ortaya koydu.