Trabzonspor’da yapılan olağanüstü Divan Genel Kuruluna Divan üyesi Dr. Erdal Atalay’dan tepki geldi. Atalay genel kurulu ‘Bir Pirüs Zaferi’ olarak yorumladı ve  ‘Ali Sürmen Fuzul-I Şakil olarak Divan başkanı oldu’ yorumunda bulundu.

Atalay, 61medya.com’a yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi.

“TRABZONSPOR OLAĞAN ÜSTÜ DİVAN GENEL KURUL SONUCU

Katılım:285

Kullanılan geçerli oy 251!

Divan üyelerinin yüzde 10 oyu ve çeşitli ayak oyunları ile verdiği tüzük tadilatı sözünü ve Şubat 2022’ de yapılması gereken kongreyi  ocak ayında tüzük tadilatı sözünü unutarak yaptı..Sözünde ne kadar durduğunun belirtisi. Bugün de konuşmasında ‘1 sene vardı hazırlansaydılar’ gibi bir ifadeyi kullandı..Şahsen ben onun adına üzüldüm.  Sonunda yüzde 10 alarak Bir PİRÜS zaferi kazandı ve FUZUL-I ŞAGİL olarak divan başkanı oldu”

Ne nedir? 

Pirus zaferi, yıkıcı büyüklükte kayıplar pahasına kazanılan bir zafer. Kazanılan zaferin verilen kayıplardan sonra anlamsız hale gelmesini ifade eder. MÖ 280 ve MÖ 279 yıllarında Grek kolonisi Tarentum Kralı Pirus Roma’ya saldırır ve ne pahasına olursa olsun savaşı kazanmak için her şeyini feda eder. 

Fuzul-i ŞAGİL 
Kusurlu olup olmadığına bakılmadan, bir malın zilyetliğini, yetkili İdarenin izni, sahibinin rızası veya muvafakati dışında eline geçiren, elinde tutan veya her ne şekilde olursa olsun bu malı kullanan veya tasarrufunda bulunduran gerçek veya tüzel kişilere ise fuzuli şagil denilmektedir.