Giresun İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Muhammet Bulut, Giresun’da son bir haftada belirgin bir şekilde vakaların arttığını açıkladı. Semptom gösteren vatandaşların bayramlaşma törenlerine katılmaması çağrısında bulunan Müdür Bulut, “Mart 2020’den beri ülkemizi etkisi altına alan COVID-19 pandemisinin sonlanma süreçlerini yaşadığımız Mart-Nisan aylarından sonra, özellikle son 1 haftalık süreçte ilimiz genelinde vaka artışlarının olduğunu görmekteyiz. Vaka artışlarının sağlık hizmetlerimizi aksatmayacak düzeylere gelmemesi için biz sağlık yöneticileri olarak gerekli tedbirleri almış bulunmaktayız. Ancak şu hususlara tüm vatandaşlarımızın riayet etmesi ileri tarihlerde yaşanabilecek sorunları önleme noktasında önemli olacaktır: Kurban Bayramı tatili boyunca semptomu olan vatandaşlarımız bayramlaşma törenlerinde bulunmamalı. Hafif şikayeti olanlar izolasyon kurallarına uymalı. Şikayetlerinde artış olması durumunda en yakın sağlık kuruluşuna başvurulmalı.” ifadelerini kullandı.

Bölgemizde feci kaza! 19 kişi yaralandı 1 kişi hayatını kaybetti Bölgemizde feci kaza! 19 kişi yaralandı 1 kişi hayatını kaybetti

RİSKLİ GRUPTA OLANLAR MASKEYE DİKKAT!

Kalabalık ortamlarda havalandırma ve hijyen kurallarına harfiyen uyulması önerisinde de bulunan Müdür Bulut, “Riskli grupta olan vatandaşlarımız kapalı alanlarda maske kullanımına özen göstermeli. Hatırlatma dozunun üzerinden 6 ay geçen vatandaşlarımız aşılarını yaptırmalı önem arz etmektedir. Tüm hemşehrilerimize sağlıklı ve huzurlu bayramlar dilerim.” açıklamalarında bulundu.