Doğu Karadeniz Bölgesi’nde ekim ayında jandarma sahasındaki kazaların bilançosu açıklandı.

Denizden Dağlara Trabzon etkinliğinde dikkat çeken sözler! Denizden Dağlara Trabzon etkinliğinde dikkat çeken sözler!

Jandarma Trafik Daire Başkanlığı Ekim ayına ilişkin sorumluluk bölgelerindeki kaza bilançosunu açıkladı. Doğu Karadeniz Bölgesi’nde en fazla ölümlü kaza Gümüşhane’de yaşandı. Gümüşhane’de 2, Trabzon ve Ordu’da 1’er kişi jandarma bölgesinde yaşanan kazalarda can verdi.

Trabzon'da kaza sayısı 24

Jandarma Trafik Daire Başkanlığı Ekim ayına ilişkin sorumluluk bölgelerindeki kaza bilançosuna ilişkin verileri paylaştı.  Doğu Karadeniz Bölgesi’nde en fazla ölümlü kaza Gümüşhane’de yaşandı. Trabzon’da 24 ölümlü ve yaralanmalı, 8 maddi hasarlı trafik kazası yaşandı. Bu kazalarda 1 kişi hayatını kaybederken, 34 kişi yaralandı. Gümüşhane’de ise 9 ölümlü ve yaralanmalı, 7 maddi hasarlı trafik kazası yaşandı. Bu kazalar sonucu 2 kişi yaşamını yitirirken, 18 kişi kazalardan yaralı olarak kurtuldu. Ordu’da 30 ölümlü ve yaralanmalı ve 23 maddi hasarlı trafik kazası yaşanırken, kazalarda 1 kişi can verdi 58 kişi ölümden döndü.

ARTVİN, GİRESUN, RİZE VE BAYBURT’TA ÖLÜM YOK

Artvin’de 9 yaralanmalı, 7 maddi hasarlı trafik kazası yaşanırken bu kazalarda 21 kişi hastanelik oldu. Giresun’da 18 yaralanmalı, 19 maddi hasarlı kaza meydana gelirken, bu kazalarda da 36 kişi yaralandı. Rize’de ise yaşanan 9 yaralanmalı, 8 maddi hasarlı trafik kazasında 20 kişi yaralandı. Bayburt’ta 5 maddi hasarlı, 5 de yaralanmalı kaza yaşanırken, 9 kişi de yaralandı.