AKÇAABAT Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Akçaabat’ta çalışmaların ve projelerin devam ettiğini söyledi. Akçaabat Kültür Merkezi Projesinin ihalesinin tekrardan gerçekleşebileceğini söyleyen Ekim, sokak ve cadde sağlıklaştırma çalışmaların da devam ettiğini belirtti. Doğal gaz çalışmalarının bazı projelerden dolayı yavaşladığını aktaran Ekim, bu yıl içinde doğal gaz çalışmalarının hız kazanacağını ifade etti. 
“İHALE 1.5 AY İÇERİSİNDE TEKRAR GERÇEKLEŞEBİLİR”
Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Akçaabat Kültür Merkezi Projesinin iptal olduğunu fakat ihalesinin 1 ya da 1.5 ay içerisinde tekrar gerçekleşebileceğini söyledi. Ekim, “Akçaabat Kültür Merkezi Projesi ihalesi ufak bir sorundan dolayı iptal edilmişti. Fakat ihalemizi 1 ya da 1.5 ay içerisinde tekrar gerçekleşir diye düşünüyorum. Kültür merkezinin içerisinde 600 kişilik salon var. Sanat galerileri, önünde kitap kafesi, alt katında kafeteryası, üst tarafında millet kütüphanesi, girişte geniş bir fuayesi var. Çalışma odaları ve salonları var. Bunlar sayesinden Söğütlü’de toplu organizasyonların yapılabileceği bir alan oluşmuş olacak. Yüzme havuzu, gençlik merkezi, kapalı spor salonu ise Yaylacık sahilinde yapmış olduğumuz Millet Bahçesinin alt tarafında oluşturacağız.” dedi. 
“ORTA MAHALLE MÜZESİ İSMİNİ VERECEĞİZ”
Akçaabat da cadde ve sokak çalışmalarının yapıldığını söyleyen Ekim, “Şehrin içerisinde de bazı projeler yapıyoruz. Orta Mahalle de sokak sağlıklaştırma çalışmamız var. Daha önce yapılan iki otel var. Günü birlik tesis ve restoranlarımız var. Eski kilise tamir edilerek müze haline getirilecek. Orta Mahalle Müzesi ismini vereceğiz. Müzemiz tamamlandı. Akçaabat merkezinde de sokak sağlıklaştırma projeleri yürütüyoruz. İstiklal Caddesi ve Milli Egemenlik Caddelerinde ki yapıların tamamının cephelerini ve cadde zeminlerinin düzenlenmesini gerçekleştiriyoruz. Çevre yolu projesi için ihale çalışması yapıldı. Proje çalışması da devam ediyor. Nerden geçeceği, nasıl yapılacağına dair karayolları çalışmasını sürdürüyor.” diye konuştu. 
“DOĞAL GAZ BU YIL İÇERİSİNDE DAHA HIZLI YÜRÜYECEK”
Akçaabat’ta ki doğal gaz çalışmalarının bir kısmının tamamlandığını, bir kısmında da gecikmeler olduğunu söyleyen Başkan Ekim, “Akçaabat’ta Yaylacık’a kadar doğal gaz var. AKSA bu Mart ayı sonunda da kalan kısmı ihale yapacak. Şehrin içerisine doğru ekipler yavaş yavaş gazı götürmeye başlayacak. Özellikle projenin aksamasının sebebi Yıldızlı kavşağında ki geçişti. Orada ki projelerin çakışmasından dolayı doğalgaz projesinde geç kalındı. Önemli noktalar vardı. Biri Söğütlü Deresi, diğeri de Düzköy Yoluydu. Bu yıl içerisinde inşallah daha hızlı yürüyecek. Ortahisar da büyük bir proje yürütülüyor. O da etkiliyor bizim projeyi. Bu sorunda hallolmuş olacak.” açıklamalarında bulundu.