DOĞU Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB) Başkan Vekili Ahmet Hamdi Gürdoğan, Trabzon’un ekonomisine ve istihdamına katkı sağlayacak TEKSTİL KENT ve Kafes Balıkçılığı yatırımı için hala beklemede olduklarını kaydetti. Yatırımların Trabzon’a kazandırılması noktasında büyük bir uğraş verdiklerini dile getiren Gürdoğan, verdikleri mücadelede muhalefetin desteğini göremediklerini dile getirdi. Gürdoğan, kent için verilen mücadelede muhalefetin de yanlarında olması gerektiğini söyledi.

Muhalefet Bu Konulara Duyarsız

BAŞKAN Gürdoğan, “Muhalefet bu konularda duyarsız. Bu konuları bizimle birlikte muhalefet partileri de gündeme getiremez mi? Biz bu konularda onlara da yazılar yazdık. Şehrin menfaatine olan talepleri gündeme getirmeleri gerekmez mi? 5 bin kişinin çalışabileceği bir işten bahsediyoruz. Balıkçılıkla istihdam sağlayalım istiyoruz. Demiyoruz ki para alalım da yatırım yapalım. Para istemiyoruz. Sadece düzenleme istiyoruz. Malatya’da, Giresun’da olanı yapalım diyoruz. Yatırımcıyı da bulup getiriyoruz. Daha ne yapalım?” dedi. 

Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB) Başkan Vekili Ahmet Hamdi Gürdoğan, Trabzon’un ekonomisine ve istihdamına katkı sağlayacak TEKSTİL KENT ve Kafes Balıkçılığı yatırımı için hala beklemede olduklarını kaydetti. Yatırımların Trabzon’a kazandırılması noktasında büyük bir uğraş verdiklerini dile getiren Gürdoğan, verdikleri mücadelede muhalefetin desteğini göremediklerini dile getirdi. Muhalefetin STK’ların yanında yer alması gerektiğini dile getiren Başkan Gürdoğan, “Biz projelerimizi hazırladık. Beklemedeyiz. Siyasilere de aktardık. Bakan’a da aktardık. İlgileneceklerini söylediler. Su ürünleri yatırımı için yere ihtiyacımız var. Eski tersanenin orası var. Eski tersane alanını istedik. Bu yatırım olursa ihracat 1 milyar dolar düzeyine çıkabilir. Bir sivil toplum örgütünün görevi nedir? Projeyi oluşturmak ve yatırım için de devletten bürokratik engelleri kaldırmak. Biz maalesef Trabzon’da bu konularda bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

MUHALEFET BU KONULARDA DUYARSIZ

Muhalefetin projelere yönelik tutumunu da eleştiren Gürdoğan, “Muhalefet bu konularda duyarsız. Bu konuları bizimle birlikte muhalefet partileri de gündeme getiremez mi? Biz bu konularda onlara da yazılar yazdık. Şehrin menfaatine olan talepleri gündeme getirmeleri gerekmez mi? 5 bin kişinin çalışabileceği bir işten bahsediyoruz. Balıkçılıkla istihdam sağlayalım istiyoruz. Demiyoruz ki para alalım da yatırım yapalım. Malatya’da, Giresun’da olanı yapalım diyoruz. Yatırımcıyı da bulup getiriyoruz. Daha ne yapalım? Niye bizi ziyaret edip sıkıntınız nedir diye sormuyorlar. Bizimle birlikte onların da talepleri dile getirmesi gerekiyor.” diye konuştu.