Diyet Sırasında Yoğurtla Birlikte Tüketilecek Gıdalar neler ? Diyet programı uygularken devamlı olarak aynı gıdaları yemek bir süre sonra sıkıcı hale gelebiliyor. Bu durumdan şikayet eden insanlar bir süre sonra diyet programlarını uygulamayı da bırakabiliyorlar. Eğer bu durumla siz de karşılaşıyorsanız yapacağınız şey oldukça basit. Hemen hemen her diyette tüketilen gıdalardan bir tanesi olan yoğurt, yoğurt ile birlikte tüketilecek gıdalar ile diyetinizi sıkıntı çekmeden yapabilmenize olanak sağlıyor.

yoğurt

Yoğurt ile birlikte tüketilecek gıdalar

Yoğurt ile birlikte tüketilecek gıdalar arasında en çok ilgi görenlerinden bir tanesi Granola. İçinde bulunan faklı kuru yemiş ve kuru meyveler sayesinde yoğurdunuzu değişik bir yiyeceğe dönüştürebiliyor. Granolayı tüketmek için elbette yaptığınız diyete uygunluğunu da kontrol etmeniz gerekmekte. Granola'nın en büyük özelliği insana aşırı enerji vermesi. Bu sayede gün içinde diyetin verdiği halsizlikten de kurtulacaksınız.

yoğurt gıda haber

Chia Tohumu ve Yoğurt

Chia tohumunun en büyük özelliği tek başına tüketilmektense süt, yoğurt ile birlikte tüketilmesi. Ayrıca çay olarak da tüketilebiliyor. Bu tohum aynı zamanda kişiyi tok tutmasıyla da ünlü. Yoğurdun içine karıştırdığınızda tohumlar şişerek bir yemek halini alıyor. Tüketildiğinde hem güzel bir tat bırakıyor hem de gün içinde tok kalmanızı sağlıyor.

yoğurt 2223

Yoğurt ile birlikte tüketilecek gıdalar arasında bir diğeri ise zerdeçal. Hepimiz zerdeçalın tatlılarda kullanıldığını biliyoruz. Yoğurtla birlikte tüketirken kullandığınız zerdeçal miktarına dikkat etmeniz gerekmekte. Çünkü zerdeçal gerçekten acı ve keskin bir tada sahip. Bu bakımdan yoğurdunuzu tüketememe gibi bir durumla karşılaşabilirsiniz. Bununla birlikte vücutta biriken toksinlerin atılması için yoğurtla birlikte tüketilmesi son derece faydalıdır.

yoğurt 2234

Yoğurt ve Yulaf Tüketimi

Yulaf bizim için çok da yabancı olmayan bir gıda. Özellikle bisküviler ve hamur işlerinde yulaf kullanılmakta. Sabah kahvaltılarında yulaf ile bir kase yoğurdu tüketmek yine tokluk verecektir. Yulaf, bağışıklık sistemini güçlendiriyor, kalp rahatsızlıklarına engel oluyor, kabızlığı gideriyor ve stresle başa çıkmanızı sağlıyor. Bu etkiler yoğurtla birlikte tükettiğiniz zaman çok daha artacaktır.