MHP lideri Devlet Bahçeli'nin Memleket Partisi Genel Başkanı İnce'yi arayarak "Görüşelim" demesi, merak uyandırdı.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, partisinin hazırladığı tarım raporunu diğer partilere sunmaya devam ediyor. Muharrem İnce, bugün MHP lideri Devlet Bahçeli ile görüşecek. Görüşme, MHP Genel Merkezinde öğle saatlerinde yapılacak.

muharrem ince 1

MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin İnce'yi telefonla arayarak, "Görüşelim" demesi, siyaset kulislerini hareketlendirdi. İnce'nin de bu davete icabetten randevu aldığı ve iki liderin artan gıda fiyatları, tarımsal sulamada yaşanan sıkıntılar sonucu ortaya çıkan açlık ve kıtlık tehlikesine karşı çözüm önerilerini konuşacağı öğrenildi.

MUHARREM İNCE’NİN TRABZON PROGRAMI BELLİ OLDU

6'lı masa üyesi parti adaylarını açıkladı! işte Cumhurbaşkanı adayı 6'lı masa üyesi parti adaylarını açıkladı! işte Cumhurbaşkanı adayı

Memleket Partisi lideri Muharrem İnce son olarak Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ı ziyaret etti. Genel Başkanlar Muharrem İnce ve Ümit Özdağ, görüşme sonrasında basın mensuplarına görüşmenin içeriğine dair açıklamalar yaptı.

KORAY AYDIN’DAN DEVLET BAHÇELİ HESABI (1)

İnce, "Zafer Partisi Genel Başkanı Sayın Ümit Özdağ ve parti yöneticilerine misafirperverlikleri için teşekkür ediyoruz. Gıda egemenliği Türkiye'nin beka sorunudur. Bu sorunu çözmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

devlet bahçeli

Ümit Özdağ ise, "Türkiye'yi bekleyen gıda krizi ve kıtlık hakkında görüş alışverişinde bulunmak üzere Zafer Partisi Genel Merkezi'ni ziyaret eden Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ve heyetine teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

İki liderin ortak basına açıklamasına ise Muharrem İnce'nin CHP'ye gönderme yaptığı espri damga vurdu. İnce, "Her partiden randevu istiyoruz. Eğer güvenliğe bırakın derlerse, raporumuzu oraya bırakırız" demişti. Özdağ'ın da bu sözlere güldüğü görülmüştü. İnce'nin CHP'den ayrılarak kendi partisini kurması nedeniyle eski partisiyle arasında anlaşmazlıklar olduğu biliniyor.