DEVA Partisi Ortahisar Gençlik Çalışmaları Başkanı Lokman Albayrak, KPSS sorularının Yediiklim Yayınlarının soruları ile benzerlik göstermesi üzerine “Tekrar kandırıldık mı diyeceksiniz?” açıklaması yaptı.

TMO, fındık alım şartlarını açıkladı! TMO, fındık alım şartlarını açıkladı!

DEVA Partisi Ortahisar Gençlik Çalışmaları Başkanı Lokman Albayrak, KPSS sınavının ardından yaşanan gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Başkan Albayrak, “Tekrar kandırıldık mı diyeceksiniz? 31 Temmuz 2022 Pazar günü yapılan KPSS sınavı zorluğu ile mezunlar arasında başlı başına bir konuydu. Üstünden 2 gün geçmeden tekrar bir gündem daha oluştu. Yıllar önce zaman gazetesinin yapmış olduğu denemeler ile KPSS soruları arasında gözle görülür soru benzerliği bulunuyordu. Aynı durumun yedi iklim yayınları ile gündeme çıkması akıllarda soru işareti oluşturdu. Yeni bir yapılanma mı geliyor?” sorularını yöneltti.

BU İDDİALARIN ÜZERİNİ KAPATMAYACAĞIZ

FETÖ’ye ilişkin sorular yönelten Albayrak, “İsim değişikliği ile FETÖ tekrardan içeri mi sızıyor ya da FETÖ hala içiniz de mi? Pazar günü 1 milyon 500 bin aday hayallerini gerçekleştirmek için ter döktü. Fakat daha iki gün geçmeden biz gençlerin içinde bir kuşku oluştu. Twitter aracılığı ile 20’den fazla sorunun Yediiklim yayınlarındaki sorularla tıpatıp aynı olduğu haberi ile gençlerimiz şaşkınlıklarını gizleyemedi.  Olayın üzerinden daha iki saat geçmeden ÖSYM, ‘KPSS güvenli bir biçimde gerçekleşti.’ diyerek güven vermeyen bir açıklama yayınlayarak bu durumu üzerinden atıverdi. Böyle ciddi bir iddia birkaç saat içerisinde incelenip de karara bağlanacak türden basit iddia mıdır? Binlerce insan hakkının yendiğini düşünürken, meseleyi bu şekilde kapatmak istemek hem acımasız hem de güvensizdir. Demek ki kalemin üzerine yazmakla olmuyormuş. Gençlerin emeğine sahip çıkın ve derhal inceleme başlatın. Biz Deva Partisi Ortahisar İlçe Başkanlığı olarak bu iddiaların üzerini kapatmayacağız. Gençlerimizin hakkını sizlere yedirmeyeceğiz!” açıklamalarında bulundu.