ÖMK'nin geri çekilmesi için 13 sendika Bakanı'ndan randevu istedi! Milletvekili destek çıktı ÖMK'nin geri çekilmesi için 13 sendika Bakanı'ndan randevu istedi! Milletvekili destek çıktı

Araştırmacı yazar ve aynı zamanda Trabzon Dernekler Federasyonu Genel Başkan Vekili Trabzon Temsilcisi Mustafa Durmuş ve Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı'nın hocası Karadeniz Teknik Üniversitesi Tarih Bölümünden emekli Öğr. Gör. Mustafa Yazıcı, Çuvalcı'yı makamında ziyaret etti.
Federasyon ile Üniversite arasında iş birliği konularının konuşulduğu ziyaret esnasında, Mustafa Yazıcı, “Üniversitenin başarı sırları, kuruluş amaçlarında saklıdır. Bu, hiç unutulmasın. KTÜ’nün YÖK tarafından “ARAŞTIRMA ÜNİVERSİTESİ” ilân edilmesi tesadüfi değildir. Tam yakışmıştır. Geç bile kalınmıştır. Çünkü Türkiye’de 20 Araştırma Üniversitesi vardır. KTÜ bunların arasında ta başından beri yer alacak desteği görmeliydi. Hedef büyütmesi, O’nun büyüklüğündendir. Başarı düzeyi gitgide yükseldiği gibi uluslararası ilmi makale yayınlarında da söz sahibi olmaya başlayan Üniversitemiz, gelecekte önemli buluşlara da öncülük edecektir.” dedi. Rektörümüz ise “Her platformda, Üniversitemiz için gerekli tüm adımları, gereken zamanda ve güçlü bir şekilde atıyoruz. Hedefimiz her zaman olduğu gibi KTÜ'nün başarı sıralamasını üst seviyelere taşımaktır.” ifadelerini kullandı.