Sezon başında Bologna’dan kiralanan Hollandalı savunmacı, Trabzonspor’da için kalıcı olacak gibi görünüyor.

Trabzonspor her zaman olduğu gibi yine transfer çalışmalarına erken başladı. Yönetimin stperde önceliği Stefano Denswil oldu. Hollandalı oyuncu sezon başında Bologna'dan kiralanmıştı. 28 yaşındaki savunma oyuncusu Abdullah Avcı'nın jokeri oyuncusu haline geldi.

denswil (1)-1

Trabzonspor'un Yeni Sezon Transferi Marc Bartra Trabzon'u İspanyollara anlattı! Trabzonspor'un Yeni Sezon Transferi Marc Bartra Trabzon'u İspanyollara anlattı!

Tecrübeli teknik adam Denswil'i hem sol bekte hem de stoperde kullandı. Özellikle Edgar İe ve Vitor Hugo'nun sakatlıklarından sonra Hollandalı futbolcu savunmanın en önemli ismi oldu. Yönetim, Avcı'nın "Kesinlikle bizimle kalmalı" dediği Denswil için harekete geçti. 28 yaşındaki futbolcunun menajeri Winny Haatrecht, Türkiye'ye davet edildi.

denswil (2)-1

Türkçe dersi alıyor

Başarılı stoperin Bologna ile sözleşmesi bu sezon sonunda sona eriyor. Bu nedenle Trabzonspor, yıldız oyuncu ile herhangi bir transfer ücreti ödemeden doğrudan sözleşme yapabilecek.

denswil (1)

Denswil bordo mavili kulüpte çok mutlu

Trabzonspor'da kalmayı çok isteyen Hollandalı yıldız, bir süredir Türkçe dersi alıyor. Önümüzdeki hafta Menacer Haatrecht ile görüşülmesi ve Denswil ile 3 yıllık sözleşme imzalaması bekleniyor. Yıldız futbolcu bu sezon çıktığı 27 resmi maçta 1854 dakika süre aldı ve 2 asist yaptı.