Rize'nin Pazar ilçesi Hamidiye mevkiinde denize girdiği sırada ayağına yorgun mermi isabet eden genç kız yaşadığı o korkunç anları anlattı.

Rize Baro Başkanı Peçe, isyan etti! Yargıya gidiyor Rize Baro Başkanı Peçe, isyan etti! Yargıya gidiyor

448b1ea1edf0eeea2b09e86771284422_7e02546d6fcd6f073d76

Rize'nin Pazar ilçesinde girdiği denizde bacağına yorgun mermi isabet eden genç kız yaralandı. Alınan bilgiye göre, Hamidiye Mahallesi'nde sahilinde denize giren Ece İslamoğlu (19), yüzerken bacağında acı ve kan hissetti. Ailesinin Kaçkar Devlet Hastanesi'ne getirdiği genç kız, yapılan ilk müdahalenin ardından Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Burada yapılan tetkiklerde, Ece İslamoğlu'nin bacağına yorgun mermi isabet ettiği belirlendi. Ameliyat geçiren genç kız sonrasında yaşadıklarını anlattı. 

denize-giren-genc-bacagina-mermi-gelince-neye-ugradigini-sasirdi

Sakat kalabileceğini söyleyen Ece İslamoğlu, "Ben arkadaşlarımla denize gitmiştim. Yemek yemek için denizden çıktığım anda bir ses geldi. Gelen ses silah sesi değildi. Taşların birbirine çarpma sesi gibiydi. Sonra bir anda bacağımda ağrı hissetmeye başladım. Bacağıma baktığımda bacağım delinmişti çok fazla kan akıyordu. Ben o an şoka girmiştim. Ne olduğunu anlamamıştım fakat denizde bulunanlar mermi olduğunu anlayıp beni kucaklayıp hastaneye götürdüler. Sonra film çektiler bacağıma mermiyi ameliyatla almak zorunda kalınca beni Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim Ve Araştırma Hastanesine sevk ettiler. Hastanede de ameliyata aldılar. Mermi kalbime, beynime veya boynuma da gelebilirdi. Allah'a şükürler olsun bacağıma denk geldi. Zaten mermi 1 santimetre daha gitseydi sakat kalabilirdim." açıklamalarında bulundu.

Lavaoya bile zor gittiğini ifade den İslamoğlu iu sözleri kullandı: "O mermiyi atan şuanda benim 1-2 aylık hayatıma engel oldu. Yürüyemiyorum lavaboya bile zor gidiyorum. İnşallah erkenden iyileşir de üniversiteye gidebilirim. İnsanlar sevindiklerinde, üzüldüklerinde silah atıyorlar. Ne söyleyebilirim ki, başlarına gelmediği sürece anlamayacaklar. Yarın bir gün kendisinin de başına gelebilir veya aile fertlerinin de başına gelebilir."