Demokrat Parti Trabzon İl Başkanı Ali Akar, Tarım Kredi Kooperatiflerinin altyapısının yetersiz olduğunu savundu. Tarım Kredi Kooperatifleri ile market fiyatlarını karşılaştırdığını dile getiren Başkan Akar, et satışı konusunda da vatandaşın sürekli oyalandığına işaret etti. Başkan Akar, “Tarım Kredi Kooperatifi marketine gittim. Birkaç marketin fiyatlarını telefonuma almıştım. Birçok kalemin bilinen marketlerden daha pahalı olduğunu gördüm. Görevliye de ‘Şekerle birkaç üründe 50 kuruş fark var. Hani ucuzdu?’ dedim. ‘Bizim fiyatlarımız böyle.’ dedi. ‘Et satışın yine yok.’ dedim. Hep ‘Gelecek hafta.’ diyorlar. Haklılar alt yapısı yok. Sadece şeker aldım çıktım. Büyük marketlerin indirim günleri hariç diğer ürünler nerdeyse aynı fiyatta gerisi doğru değil. İnanmayın.” ifadelerini kullandı. 

İYİ Parti Ortahisar İlçe Başkan adayı Seher Melek seçim öncesi net konuştu İYİ Parti Ortahisar İlçe Başkan adayı Seher Melek seçim öncesi net konuştu

WhatsApp Image 2022-10-20 at 12.12.02
HER ÜRÜN GEÇEN YILKİ 11. AYA GÖRE 5 KAT ARTMIŞ


TÜİK’in enflasyon açıklamasını eleştiren ve asgari ücretin en az 12 bin TL olmasını savunan Başkan Akar, “Her ürün geçen yılki 11. aya göre 5 kat artmış. TÜİK’te hala yüzde 80’lerde enflasyon gerisi yalan. Asgari ücret 12 bin TL olmalı ki geçen yılki alım gücüne vatandaş ulaşsın. Recep Tayyip Erdoğan’ın umurunda değil anca desin ki bu işin fıtratında ölüm var bu bir kaderdir. Madenlerde ölenleri geri getirir mi acılarını dindirir mi? Tedbir tedbir.” açıklamalarında bulundu.