Trabzon Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi Davut Çakıroğlu, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un Ordu’da aldığı arazi için  “15 Temmuz sonrası askeriyeden alınan  ‘kupon arazilerden’ biri, öyle böyle değil 125.000 metre kare bir arazi güya eleştirdiği, Trabzon’u kolluyorlar dediği siyasiler tarafından başkanı olduğu kulübe peşkeş çekilmiş..” dedi.

Adsız-6

SON ÖRNEĞİ FENERBAHÇE BAŞKANI

Çakıroğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Ülkemizde siyaset gibi spor da sorunlu ve kahir ekseriyetle sorumluluğunun bilincinde olmayan kişilerin elinde. Büyük kitlelerin odak noktası olan ve destek verdiği bu iki alanı yöneten insanlar kitlelerin gücünü kendi güçleri gibi görürler. Buna güç zehirlenmesi, yanılgı diyebiliriz ancak ne dersek diyelim bu gücü kendi hesapları uğruna etkin kullandıkları gerçeğini örtemeyiz. Bir çıkarları sekteye uğrar, hesapları şaşar, menfaat beklentileri oluşursa ya da bir açıkları ortaya çıkarsa bağırtıları kulakları sağır eder. Eskiler derki "biri yüksek ses ile bağırıyor ise mutlaka saman altından su yürütüyordur ve malı götürüyordur".. Bunun son ve sanırım en bariz örneği Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'tur.

SUÇ TEŞKİL EDECEK EYLEM

Aynı zamanda güçlü ve saygın bir ailenin bireyi olan Ali Koç ortaya çıkan liyakatsizliğini ve başarısız oluşunu örtmek için bağırıyor da bağırıyor..! Kanaatimce defaatle suç teşkil edecek eylem ve söylemlerin içinde de olan Koç,"halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçu" işliyor.. Bir camiayı tahrik ederken başka bir camiayı da teşvik ediyor..

286dd3c5-8a99-4d5b-8d27-0b5e067439fa

TRABZON DÜŞMANLIĞI YAPMASI

Trabzonspor'un şampiyonluğu iyice Ali Koç'un potansiyelini görmemize sebep oldu. Ankara-Antalya kökenli bir isim olarak İstanbul'u sahiplenmesi, futbol bahanesiyle Trabzon düşmanlığı yapması, ailenin ve kulübün gücünü kendine devşirerek her istediğini yapmaya çalışması ve kulüp üzerinden usulsüz olduğu izlenimi uyandıran transfer, borç ilişkileri oluşan kanaati pekiştirdi.

125 BİN METREKARE FENERBAHÇE’YE PEŞKEŞ ÇEKİLMİŞ

15 Temmuz sonrası askeriyeden alınan  "kupon arazilerden" biri, öyle böyle değil 125.000 metre kare bir arazi güya eleştirdiği, Trabzon’u kolluyorlar dediği siyasiler tarafından başkanı olduğu kulübe peşkeş çekilmiş..

SİYASİ AKTÖRLERİN KUCAĞINA BOMBA BIRAKTI

Milli Savunma(!) Bakanı , Çevre ve Şehircilik Bakanı ve Cumhurbaşkanı.. O teşekkür ediyor ve salon alkışlıyor.. İroni mi dersiniz dejavu mu dersiniz.. Yani, bu bağırışların, alın teriyle kazanılan Trabzonspor Şampiyonluğuna çamur atma gayretinin altında yürüyen su ortaya çıkıyor. Bunu bilerek mi söyledi gaza mı geldi bilinmez ancak alkışlattığı, teşekkür ettiği siyasi aktörlerin kucağına açıklanması zor bir bomba bıraktı..

254529988_10224350874698005_4844194372743572070_n

HANGİ HAKLA PEŞKEŞ ÇEKTİNİZ

Biz de millet olarak soruyoruz.. Bu büyüklükte ve milyarlarca TL değere sahip bir araziyi, milletin malını, Ordu'nun hakkını hangi hakla ve hadle Fenerbahçe Başkanına peşkeş çektiniz. Ülkenin toprağını korumak ile yükümlü Milli Savunma Bakanı, bu toprakların düzenlenmesinden sorumlu Çevre Şehircilik Bakanı ve her fırsatta ülkenin bir karış toprağını canı pahasına koruyacağına bizi inandıran Cumhurbaşkanı, bu devre nasıl ve neden müsaade etti, edebildi.. Ya da ülkenin toprağını bu şekilde verebilme yetkisini kimden, hangi kanundan aldılar.

GAYRİHUKUKİLİK VARDIR

Farabi Batum'u mest etti! Farabi Batum'u mest etti!

Bu büyüklükte ve bu kadar üst düzey isierin müdahil olmasıyla devri, düzenlemesi yapılan bir arazi üzerinde kesinlikle gayrihukukilik vardır. Bunun hesabını millet yüksek sesle sorar ve umarım kulakları sağır eden bir sessizlik içinde olan milletin sesini duyarız, duyabiliriz. Trabzonsporlu bir isim olarak değil bu ülkenin bir bireyi, vatandaşı olarak bu konunun hassasiyetine vurgu yapıyorum. Böyle başka başka arazilerin olduğunu, sorunlu devirlerin olduğunu kamuoyu konuşurken bu kadar açık bir şekilde bir devrin olduğuna şahit olmak, duyumların gerçekliğini ortaya koyar ve endişeleri artırır.

ALGI OPERASYONLARIYLA

Millete cevap vermek durumunda hesap vermek zorunda kendisini hisseder.. Ali Koç bundan sonra susar mı, yoksa yeni menfaatler için bağırmaya, Trabzonspor ve Trabzon üzerinden gündemde kalarak algı operasyonlarıyla güç devşirmeye, haksız kazanç elde etmeye devam eder mi? Takip edeceğiz..”