Enflasyona karşı dar gelirlilere yapılan destek ile ilgili Bakan Yanık'tan müjdeli açıklama.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı ve 4 milyon haneye fayda sağlayacak Aile Destek Programı hakkında yeni bir açıklama yaptı. Bilindiği üzere hanehalkının gelir durumuna göre aylık 450 ve 600 TL olmak üzere yıllık 5 bin 400 TL ile 7 bin 200 TL arasında yapılacak destek başvuruları 27 Haziran'da başladı. Bakan Yanık, Sosyal medyadan konuyla ilgili açıklama yaptığı açıklamada, programa çalışanların ve emeklilerin de başvurabileceğini söyledi.

Açlık ve yoksulluk verileri açıklandı! Durumu siz zaten biliyorsunuz Açlık ve yoksulluk verileri açıklandı! Durumu siz zaten biliyorsunuz

issizlik_maasi

Bakan Yanık konu hakkında şunları ifade etti:

"Türkiye ürettiği refahı paylaşıyor! Güçlü bir sosyal devlet olmanın sonucu olarak hayata geçirilen sosyal yardım uygulamamız Türkiye Aile Destek Programı'na çalışanlar ve emekliler de başvuru yapabilecek.

öğretmen ve polis maaşı ne kadar

KİŞİ BAŞI DÜŞEN GELİR ESAS ALINACAK

Çalışanlarımızın genel şartları sağlaması ve hanede kişi başına düşen gelirin net asgari ücret tutarının 1/3'ünden az olması kaydıyla; özel sektör çalışanları, esnaf, esnaf ve diğer bağımsız işçiler bu kampanyadan yararlanabilecektir. Emeklilerimiz, genel şartları sağlamaları ve hanede kişi başına düşen gelirin net asgari ücret tutarının 1/3'ünden az olması kaydıyla; SSK emeklileri, BAĞKUR emeklileri, Emekli Sandığı emeklileri, SSK dul ve yetimleri, BAĞKUR ve Emekli Sandığı emeklileri yararlanabilecek.

maaş 24

"ÖDEMELER BU CUMA BAŞLIYOR"

Ayrıca Temmuz'da başvuru yapan vatandaşlarımız Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları'nca hak sahipliklerinin onaylanması halinde, bu onayı takip eden ilk ödemede başvurdukları ay dahil olmak üzere destek ödemesi alacaklardır. Ödemeler bu cuma başlıyor. Haydi e-Devlet'e!"

maaş 24-1

BAŞVURULAR E-DEVLET ÜZERİNDEN

Aile Destek Programı başvuruları e-Devlet Kapısı üzerinden veya ikamet adresinin bağlı olduğu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na yapılabilir. İhtiyacı olan herkes destekten yararlanabilecek. Daha önce herhangi bir sosyal yardımdan yararlanmamış vatandaşlar da başvurabilecek.