Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulundu

Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarda bulundu. Ekonomik gelişmeleri de değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, alım gücünün temmuz ayında iyileşeceğini söyledi. 

Gallup araştırma şirketi açıkladı! ‘‘Türklerin yaşam kalitesi düşüyor’’ Gallup araştırma şirketi açıkladı! ‘‘Türklerin yaşam kalitesi düşüyor’’

Asgari ücretli Temmuz'u bekleyecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine şöyle devam etti: " İnşallah bugünkü ve bundan sonraki tüm sınamaları da 85 milyon hep birlikte aşarak bizden sonraki nesillere hak ettikleri Türkiye'ye bırakacağız. Hedeflerimize ulaşmakta bir el uzatımı mesafe kalmışken hayat pahalılığı ile vatandaşlarımızın zor günler geçirdiğini biliyoruz. Dar gelirli vatandaşlarımızın alım gücündeki düşüşün farkındayız. Yılbaşında asgari ücretten işçi, memur, emekli maaşlarına kadar geniş alanda ciddi artışlar yaptık. Temmuz ayında enflasyon farkı artışları ve diğer düzenlemelerle alım gücünü daha da iyileştireceğiz. Sadece geçtiğimiz ay milletimizin farklı kesimlerine sağladığımız sosyal desteklerin tamamı 5,3 milyar liradır."