Trabzonspor Şampiyonlar Ligi Play-Off turunda Kopenhag ile eşleşmişti. Bordo mavili takımın yıldız oyuncusu Cornelius ülke basınına açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor'un forveti Andreas Cornelius, eski takımı FC Copenhagen ile oynadıkları Şampiyonlar Ligi play-off turu maçını Danimarka basınına anlattı. Yıldız futbolcu, ülkesinin takımına karşı oynayacağı maçların kendisi için çok özel olacağını belirtti.

Ülkenin önde gelen tabloid gazetelerinden Ekstrabladet'e konuşan Cornelius, maçtan önce ve sonra eski takım arkadaşlarına 'merhaba' diyerek, kısa bir süreliğine 'eski evi' Parken'e döneceği için özel olacağını söyledi. "Maç başladığında, kazandığımızdan emin olmak için her şeyi yapacağım" diyen Cornelius, maçtan sonra, oyun nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın, muhtemelen soyunma odasına gidip onlarla bir şeyler içeceğini belirtti.

UÇAKTAN İNDİKTEN SONRA ÖĞRENDİ 

Rıdvan Dilmen'den Trabzonspor yorumu! "Hala kupa arıyor" Rıdvan Dilmen'den Trabzonspor yorumu! "Hala kupa arıyor"

Turkcell Süper Kupa finalinin ardından birkaç günlüğüne ülkesine giden Andreas Cornelius, Türkiye'ye dönüşünde Trabzon Havalimanı'na indikten sonra Şampiyonlar Ligi play-off turunda Kopenhag ile eşleştiklerini öğrendiğini de açıkladı. Danimarkalı yıldız daha önce her iki kulübün de Şampiyonlar Ligi gruplarına katılmasını umduğunu dile getirmişti ancak şimdi Trabzonspor'un başarısı için elinden geleni yapacak.