AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora’nın verdiği ro ro seferlerinin başlayacağı müjdesine DKİB Başkanı A. Hamdi Gürdoğan teşekkür etti.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş’un geçtiğimiz hafta Trabzon’da verdiği söz bir hafta içinde yerine geldi. Bakanlık Trabzon’dan Rusya’nın çeşitli limanlarına ro ro seferleri başlatılmasının önünü açtı. Konuyla ilgili Milletvekili Salih Cora’nın müjdesi en fazla konunun takipçisi olan ihracat çevrelerini sevindirdi. Trabzon’da konuyu takip edip bakana sunan ve bir haftada sonuç alınmasını yorumlayan DKİB Başkanı A. Hamdi Gürdoğan da hem Bakan Muş’a hem de Milletvekili Cora’ya teşekkür etti. Gürdoğan, “Keşke  Tekstilkent beklentimiz de böyle sonuçlanabilseydi” dedi.

Trabzon Eczacı Odası Yönetim Kurulu adına Oda Başkanı Çetin Kansız açıklamalarda bulundu Trabzon Eczacı Odası Yönetim Kurulu adına Oda Başkanı Çetin Kansız açıklamalarda bulundu

TEKSTİLKENT’İ HALA BEKLİYORUZ

Trabzonlu Bakan Mehmet Muş’un ro ro seferleriyle ilgili attığı adımı yorumlayan Gürdoğan, “Kimseden para pul istemedik. Şu yatırımı yapın da demedik. Önümüzü açın biz yürüyelim dedik. İşte Ticaret Bakanımız Sayın Mehmet Muş. Kendisine teşekkür ediyoruz. Ro ro seferleri konusunda önümüzü açtılar. Şimdi biz de üzerimize düşeni yapıp gemileri Trabzon’a getireceğiz. Bunun için görüşmelere başladık. Trabzon’dan Sochi, Adler ve Novroski Limanlarına ihracat yapacağız. Benzer şeyi Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’tan da istemiştik. Çok sayıda ile Tekstilkent kuruluyor. Trabzon’un Maçka gibi kent merkezine yakın bir-iki ilçesinde de biz kuralım dedik. Kendileri bize bir düzenleme yaparak Ortahisar’da kurulmasını önerdi. Biz de teşekkür ettik. Sadece düzenleme yapacak. Fabrikatörleri biz getireceğiz. Ne yazık ki hala bir sonuç çıkmadı. Ama umudumuz devam ediyor. Tekstilkentle ilgili Bakanımız Sayın Mustafa Varank’ın atacağı adımı bekliyoruz. İnşallah bu da bir başka müjde olur” dedi.