AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, muhalefetin Arsin Yatırım Adası eleştirilerine sert çıktı.

AK Parti döneminde Trabzon’a 35 milyar TL’lik yatırım yapıldığını vurgulayarak İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs’ün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Arsin Yatırım Adası iddialarına yine mecliste yanıt veren Milletvekili Cora, “Yatırım Adası'nın deniz dolgu alanında yapılabilmesi için Kıyı Kanunu'nda değişiklik teklif ettiğimizde arkadaşlarınız ‘ret’ oyu vermiştir. Bir başka mega projemiz olan şehir hastanesi için de itiraz etmişsiniz, şu an inşaatına başlandı.” dedi.

MUHALEFET RET OYU VERDİ

Milletvekili Cora, “AK Parti döneminde Trabzon'a yaklaşık 35 milyar TL'lik yatırım yapılmıştır. Muhalefet Mega projelerimizi eleştiriyor  ancak bunlar bizim vizyonumuz, yol haritamızdır. Biz bu projeleri dile getirirken muhalefet bunlar yapılamaz demişti. Yatırım Adası'nın deniz dolgu alanında yapılabilmesi için Kıyı Kanunu'nda değişiklik teklif ettiğimizde ‘ret’ oyu verdiler. Bir başka mega projemiz olan şehir hastanesi için de itiraz ettiler ancak şu an inşaatına başlandı.

Aynı şekilde, Trabzon Üniversitesi kurulması yönündeki teklifimiz oylanırken şehrimizin muhalefet partisi milletvekili oy kullanmamıştır. Biz hangi sözü vermişsek yaptık, yapıyoruz.

YATIRIM ADASI VE GÜNEY ÇEVRE YOLU’NUN İHALESİ 2022’DE

Yatırıma Adası dolgu alanı ve güney çevre yolunun projesi yeni bitti, ihalesi önümüzdeki yıl yapılacak. Bunun için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.