TOKİ Başkanı Ömer Bulut, iftarda yaptığı konuşmada Çömlekçi Kentsel Dönüşümün Trabzon için önemini vurguladı. Çomlekçi'nin tarihine değinen ve bu mahalleden yetişen önemli isimleri hatırlatan Başkan Bulut, Çömlekçi'nin daha sonra Trabzon için utanılacak bir yer haline geldiğini söyledi.

toki iftaru (1)

Bulut, Çömlekçi'deki tarihi anlatmak için tescilli 34 yapıyı hatırlattı. Ardından dönüşümün önemini vurguladı. Bulut daha sonra Trabzonspor'un şampiyonluğunu kutladı.

toki iftaru (5)

Daha sonra konuşan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, TOKi Başkanı Bulut'un söylemlerini destekleyerek, dönüşümün Trabzon için önemini vurguladı. Başkan Genç Bulut'a teşekkür etti. Genç daha sonra Trabzonspor'un şampiyonluğunu kutladı.

toki iftaru (3)

TOKİ iftarında üçüncü olarak kürsüye gelen milletvekili Salih Cora, TOKi'nin Türkiye için önemini vurguladı. Trabzon'un makus talihi olarak yorumladığı Çömlekçi'deki dönüşüme vurgu yapan Cora, Çömlekçi'nin Trabzon'un prestij projesi haline geldiğini kaydetti.

Cora sözlerini, başta TOKİ başkanı olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederek ve Trabzonspor'un şampiyonluğunu kutlayarak bitirdi.

toki iftaru (2)

Trabzon'da yaşanan kazada ölü sayısı 4'e yükseldi! Trabzon'da yaşanan kazada ölü sayısı 4'e yükseldi!

AK Parti il Başkanı Sezgin Mumcu da konuşmasında TOKİ Başkanına teşekkür ederek, kentsel dönüşümde Trabzon'un daha ihtiyaçları olduğunu söyledi. Mumcu,TOKİ Başkanından bu yerlere de müdahale etmesini istedi. Başkan Mumcu daha sonra Trabzonspor'un şampiyonluğunu kutlayarak konuşmasını sonlandırdı.