15 Temmuz'daki kanlı darbe girişiminin üzerinden tam 6 yıl geçmesine rağmen hala tartışmaları beraberinde getiriyor.

KPSS soruşturmasında yeni gelişme! Ekip kuruldu KPSS soruşturmasında yeni gelişme! Ekip kuruldu

15 Temmuz 2016 'daki kanlı darbe girişiminin üzerinden tam 6 yıl geçti. Cihat Yaycı, FETÖ'lülerin ortaya attığı ve bazı muhalefet partilerinin milletin meydanlarda yazdığı destanı küçümsemek için köpürttüğü 'tiyatro, kurgu' yalanlarına sert tepki gösterdi.

Habertürk canlı yayınına katılan Cihat Yaycı, kanlı darbe girişiminin ardından helikopterle Yunanistan'a kaçan FETÖ'lülere hatırlatarak, 15 Temmuz'a tiyatro diyenlerin FETÖ ile bağlantılı olduğunu belirtti.

Cihat Yaycı, 15 Temmuz'u anlatırken şu ifadeleri kullandı;

"Bakın bunlara asker diyen, bu FETÖ'cüleri bilmiyordur ya da FETÖ'cülerle iltisaklıdır. Devletin helikopteriyle, gündüz gözüyle 16 Temmuz 2016'da Yunanistan'a kaçan, Yunanistan hava üssüne inen, indiğinde hiçbir zorlamayla karşılanmadan, sanki bir halt yapmış gibi bir kahraman edasıyla devletin kripto cihazlarını kendi elleriyle söküp Yunanistan'a veren vatan hainleri.. 

Kurgu, tiyatro gibi gören varsa bunlarla iltisaklıdır

Hala buna asker diyen varsa, hala 15 Temmuz'u kurgu, tiyatro gibi gören varsa onlar da bunlarla iltisaklıdır. Ben bunların içinden geldim. 

15 Temmuz çok net FETÖ darbesidir

Ben ne iktidarı bilirim, ne muhalefeti bilirim. 15 Temmuz, çok doğrudan çok net FETÖ darbesidir. FETÖ darbe yaparken, Türkiye'nin işgali için, parçalanması için yaptı."