Ortahisar Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Cüneyt Zorlu,Trabzon Büyükşehir Belediyesinin ihale süreçleri ile ilgili kendilerine bir çok iddia geldiğini söyleyerek beton ve yol konusundaki iddiaları araştırdığını söyledi. Zorlu, özellikle davetiyeli işler takibimiz altında diyerek, “Önce işe başlatıp sonra ihale yapma sürecine bir örnek sizlere duyurmuştum. Konu kapatıldı ama kimse yalan diyemedi. Şimdi gene pis kokular gelmeye devam ediyor” dedi.

 

KİMSENİN GÖZÜNÜN YAŞINA BAKACAK DEĞİLİZ

DEVA, Trabzon'da saha çalışmalarına devam ediyor! DEVA, Trabzon'da saha çalışmalarına devam ediyor!

Zorlu, ihalelerle ilgili “Trabzon Büyükşehir Belediyesi ihale süreçleri ile ilgili birçok iddia tarafımıza iletiliyor. Özellikle beton ve yol ihaleleri konusundaki bu iddiaları araştırıyorum. Kimsenin gözünün yaşına bakacak değiliz. Sonuçta kötü adam oluyoruz, sana ne diyenler var. Varsın olsun, bu şehre hizmet ediyoruz diye kurumların başında olup yanlış yapanların karşısında durmaya devam edeceğiz. Özellikle davetiyeli işler takibimiz altında.  Önce işe başlatıp sonra ihale yapma sürecine bir örnek sizlere duyurmuştum. Konu kapatıldı ama kimse yalan diyemedi. Şimdi gene pis kokular gelmeye devam ediyor. Araştırıyorum hataya düşmemeyim diye” ifadeleri kullandı.

CEVAP VERMEYİP OLAYI UNUTTURMAYA ÇALIŞIYORLAR

Büyükşehir Belediyesinin iddialara cevap vermek yerine suskun alarak olayları unutturmaya çalıştığını dile getiren Zorlu, “ Ama açıklayacağımız konular iddia da olsa açık şekilde cevap verilmesi muhatapları temize çıkarır.  Konular konuşuluyor ve şahıslar suçlanıyor.  Ama son günlerde cevap vermeyip olayı unutturma yolunu seçmeye başladılar. Nasıl olsa 3 gün konuşulur sonra unutulur. Aslında o konuda da haklı çıkıyorlar.  Biz konuşuyoruz, birkaç medya kuruluşu yazıyor o kadar. Ne valilik, ne de savcılık harekete geçmiyor.  Varsın olsun bildiğimiz yoldan devam” dedi.