Ortahisar Belediyesi CHP Meclis Üyesi Cüneyt Zorlu, Boztepe’de bulunan Atatürk siluetinin neden ışılandırılmadığını sorarak tepki gösterdi.

Tüm yetkilileri bu konuda göreve çağıran Zorlu, “13 Ekimde Atatürk resminin niye yapmadığı sormuş yetkililerden bilgi istemiştim. Dün 3 kez 48. Tugay dan bilgi almaya çalıştım. 

Yetkili komutana bağlanamadım. Ama kısmen buradaki bayrağın ve Atatürk resminin belediye sorumluluğunda olduğunu fakat komutandan bilgi alınca bilgi vereceklerini belirterek önümüzdeki haftaya atıldık. Fakat konuşmalardan anladığım kadarıyla bir kaçak güreşme var.

Ben Ortahisar belediyesinin bunu yapacağını düşünmek bile istemiyorum. O meclisi başlarına yıkarız. Şimdi Sayın Valiye soruyorum. Bu konuyu niye araştırmıyor ve çözmüyorsunuz. Sonuna kadar takipçisi olacağımı bilmenizi isterim. İster valilik, ister belediye, ister tugay komutanlığı. 

Siz halkın görmek istediğini engelleyemezsiniz. Bu konuyu sizin inisiyatifinize bırakmayız. Elektrik parası sorunsa biz öderiz. Yakışmıyor Trabzon'a bu durum. Tüm yetkilileri göreve çağırıyorum” ifadelerini kulanarak tepkisini dile getirdi.