Türkiye KPSS sınavı sonrası skandallar ile çalkalanırken bir sınav itirafı da CHP'li İzel Zenginobuz'dan geldi.

31 Temmuz'da yapılan KPSS'den sonra yaşananlar Türkiye'nin gündemindeydi. Yediiklim Yayınevi'nin deneme kitaplarındaki soruların KPSS'deki sorularla aynı olduğu iddiasının ardından ÖSYM Başkanı görevden alındı, KPSS iptal edildi ve henüz yapılmamış oturumlar ertelendi.

Son dakika haber KPSS Sınavı iptal edildi!

Bu olayla ülke gündemi sarsılırken, CHP'li Gaziemir Belediye Başkan Yardımcısı İzel Zenginobuz'dan itirafçı bir açıklama geldi. Gaziemir Belediye Meclisi Toplantısı'nda konuşan Belediye Başkan Yardımcısı ve CHP Grup Başkanvekili İzel Zenginobuz, 2010 yılında girdiği üniversite sınavından günler önce bir arkadaşının gittiği dersin sorularını önceden aldığını iddia etti. O sırada matematik sınavını hatasız bitirdiğini belirtti.

sınav yks (2)

"KAÇAK ÖĞRENCİ OLARAK DERSE GİTTİM"

İzel Zenginobuz'un açıklamalarının detayları şu şekilde: "Arkadaşlarım bana gelip, 'Bizim dershane mantık sorularıyla ilgili ders koydu. Gitsek mi gitmesek mi?' dedi. Gitmeye karar verdik. Arkadaşlarım sağ olsun beni de çağırdı. Ben de kaçak öğrenci olarak gittim. 'Mantık soruları 35-40 senedir çıkmıyor' dediler. Bizim dershane bu bilgiyi vermemişti.

Diyanetten Promosyon açıklaması! "Caiz değil" Diyanetten Promosyon açıklaması! "Caiz değil"

chp-li-vekilden-itiraf-gibi-dershane-aciklamasi-15142988_9652_m-1

İyi ki son anda gitmişim. Yemin ediyorum sınavda gözlerim fal taşı gibi açıldı. 2 tane mantık sorusu çıktı. Matematikte birinci ve ikinci bölümde full çıkardım. O ders sayesinde oldu. 40 sene sonra mantık sorusu çıkacağı bilgisi birilerine nasıl ulaştıysa, işte bugün de aynı şey hala yaşanıyor."