Türk Silahlı Kuvvetleri'nin terör örgütü PKK ile sınır içi ve sınır dışında mücadelesi kesintisiz devam ederken terör örgütü sözcülüğüne soyunan Türk Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı, TSK'nın kimyasal silah kullandığı safsatasını ortaya attı. Fincancı'ya Türkiye çapında tepki yükselirken, skandal açıklamayı CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu sahiplendi. Tanrıkulu sosyal medya hesabından, şu ifadeleri kullandı: "Kimyasal silah kullanıldığı iddialarına ilişkin görüntüleri izledim. Kimyasal silah insanlığa karşı bir suçtur. Yarın itibariyle iddialara dayanak olan görüntülerin doğruluğu üzerine soru önergemi Meclis gündemine sunacağım. Bu iddialar karşısında açıklama yapılmamış olması ilginç."

Tanrıkulu'nun bu paylaşımı da büyük tepki toplarken, dikkat çeken bir çıkış Trabzon'dan geldi. Akçaabat Belediye Meclisinin CHP'li Üyesi Tuncay Demirci, "PKK'yı savunacaksa HDP'ye gitsin." diyerek tepki gösterdi. 

CHP'li Demirci, "Partimin bir milletvekili çıkıyor, ordumuzun kimyasal silah kullandığını iddia ediyor. 
Peki neye dayanıyor? 40 yıldır çoluk-çocuk demeyen, yaşlı demeyen, asker, polis, sivil demeyen her kesimden insanımızı akıl almaz zalimlikle öldüren aşağılık terör örgütü pkknın propaganda aracı yayın kuruluşundaki görüntülere… Ben Atatürkçü, laik ve sosyal demokrat olduğum için partimde siyaset yapıyorum diye bu milletvekili ile aynı çatı altında bulunmak zorunda mıyım?" eleştirilerinde bulundu. 

Trabzon Sürmene'de trafik kazası! Çok sayıda yaralı... Trabzon Sürmene'de trafik kazası! Çok sayıda yaralı...

HESABINI KİME SORACAĞIZ?

Tanrıkulu'nun partiye zarar verdiğine dikkati çeken CHP'li Demirci, "20 yıldır ülkemizi her alanda geriye götüren bir iktidarın zulmünden bu tür söylemler yapan milletvekili yüzünden kurtulamayacaksak hesabını kime soracağız? PKK'yı savunacaksa HDP'ye gitsin." çağrısında bulundu.