CHP’li Söğüt Trabzon Maraş Caddesinin zeminin bozulduğu söyledi.

Fatoş YETİMHELLAÇ - Ortahisar Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Oktay Söğüt, Kahramanmaraş Caddesinde yapılan yer kaplamasının sökülmeye başladığını söyleyerek korkulan oldu dedi. Söğüt, Büyükşehir Belediyesine seslenerek, “Ne bahane bulursa bulsunlar, ne söylerse söylesinler, cadde boncuk - boncuk sökülüyor. Sevinecek halimiz yok, fakat söyleyecek sözümüz var; Bir işiniz de tam olsun!” dedi.

HERKES YAYALAŞMAYI DESTEKLEDİ

AK Parti 21 yaşını Trabzon’da böyle kutladı AK Parti 21 yaşını Trabzon’da böyle kutladı

Kahramanmaraş Caddesi’nin trafiğe kapanmasından ötürü, Gazipaşa Caddesi’nde - Meydan civarında - Cumhuriyet Caddesi’nde ve Postane önünden batıya doğru devam eden yolda, oluşacak olan trafik sıkışıklığına kalıcı ve akılcı bir çözüm bulunmamış olsa da, Kahramanmaraş Caddesi’nin gürültü ve görüntü kirliliğinden kurtulmuş olması şehir adına olumlu bir gelişmedir dedik ve hemen her kesim gibi yayalaştırma projesini destekledik.

ZEMİNİN BOZULMASI DÜŞÜNDÜRÜCÜ

Caddede gözle görülür bozulmaların olduğunu kaydeden Söğüt, “Dört ay süren yayalaştırılma çalışmaları sonrası, 25 Haziran tarihinde cadde törenle hizmete açıldı. Ama gelin görün ki, hizmete açılalı daha bir ay bile olmadan, caddenin zemini bozulmaya, tuz - buz gibi dağılmaya başladı. Havai fişekler eşliğinde, resmi törenle ve Başkan Zorluoğlu’nun ‘Gururla’ diyerek hizmete açılan, öyle az - buz da değil, 13 milyona yaptırılan caddenin övündükleri zemininin, açılışından bir ay sonra bozulması üzücü, üzücü olduğu kadar da düşündürücüdür” dedi.

CADDE BONCUK BONCUK DÖKÜLÜYOR

Söğüt, daha önce yapılan kaplama ile ilgili çekincelerin söylendiğini hatırlatarak, “Caddenin zeminine yapılan kaplama, çok bildik bir kaplama olmadığı için, ‘Bu kaplama sağlam mı, kısa sürede bozulmasın, kaplamaya kefil misiniz’ türünden sorulan sorulara, ‘Olur mu öyle şey, bozulmaz, garantisi var’ türünden cevap verenler, hiç kuşkum yok bu bozulma karşısında da söyleyecek birçok bahane bulacaktır. Ne bahane bulursa bulsunlar, ne söylerse söylesinler, cadde boncuk - boncuk sökülüyor. Sevinecek halimiz yok, fakat söyleyecek sözümüz var; Bir işinizde tam olsun!” sözlerini kaydetti.