Trabzon Ortahisar Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Oktay Söğüt, halkın beklentisini gündeme taşıdı.

Ortahisar Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Oktay Söğüt, Trabzon’da dar gelirli ailelerin faydalanabilmesi için neden halk ekmek uygulamasına geçilmediğini sordu.

Avrupa Spor Haftası Trabzon'da etkinlikler ile kutlandı Avrupa Spor Haftası Trabzon'da etkinlikler ile kutlandı

Ortahisar Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Oktay Söğüt, “Halk ekmek uygulaması, trabzon’da neden yok?” diyerek belediyelere seslendi. Uygulamanın önemine dikkati çeken CHP’li Söğüt, “Belediyeler ‘Halk Ekmek’ uygulamasıyla, bazı şehirlerde fırınlarla yapılan işbirliği, bazı şehirde de kendi üretimleriyle, vatandaşın ekmeğe daha ucuz ve daha sağlıklı ulaşmasını sağlamaktadır.  Halk Ekmek uygulamasını uzun yıllardır başarıyla sürdüren az sayıda belediye varken, son birkaç yıldır hemen tüm büyükşehir, il ve birçok ilçe belediyesi de bu uygulamayı hayata geçirmiş durumda. Halk ekmek uygulamasını hayata geçirmeyen az sayıda belediyelerden biri de Trabzon Büyükşehir. Trabzon Büyükşehir Belediyesi gibi ilçe belediyelerimiz de bu konuda bir adım atmıyor, atacakmış gibi de görünmüyor. Oysaki vatandaşın, özellikle de dar gelirlinin en büyük harcamasının mutfak olduğunun bilinciyle, başta ekmek olmak üzere temel gıda maddelerini vatandaşın daha ucuz satın alabilmesi için Trabzon Büyükşehir ve ilçe belediyelerimiz seferber olmalı, bu uygulamayı hayata geçirmek için yarından tezi yok çalışma başlatmalıdır.” ifadelerini kullandı.

HOTON KONSER FESTİVAL EKONOMİK KRİZE ÇARE DEĞİL

Belediyenin düzenlediği eğlencelerin halkın yaralarına merhem olmadığına da işaret eden CHP’li Söğüt, “Kastamonu Belediyesi dört ay önce, ‘Sıkıntı çeken insanlarımıza bir nebze olsun belediye olarak destek olalım’ diyerek üç noktada halk ekmek uygulamasını hayata geçirmiş. Bir sebeple bulunduğum Kastamonu’da, bu uygulamaya ve halkın memnuniyetine bizzat şehit oldum. Ve kendi kendime bir kez daha sordum; bu uygulama neden Trabzon’da yok? Belediyelerimiz bilmelidir ki, bu dönemde yapılan yatırımlar, özellikle de horon, konser, festival gibi etkinliklerin hiçbiri, vatandaşın ekonomik krizine çare üretilmesinden daha önemli değildir.” açıklamalarında bulundu.