Trabzon'da ziller İstiklal Marşı coşkusuyla çalıyor Trabzon'da ziller İstiklal Marşı coşkusuyla çalıyor

Beşikdüzü Belediyesinin MHP Grubu Başkanvekili Doğukan Zıp, Belediye Başkanı Ramis Uzun’un teleferik tesisinin akıbetinin konuşulduğu toplantıya Teleferik Komisyonu üyesi olmalarına rağmen davet edilmediklerini ileri sürdü. Zıp, “Trabzon’un en eğitimli ilçesi olarak tasvir edilen Beşikdüzü’nde böyle antidemokratik bir hadisenin yaşanması ilçemiz adına utanç vesikası olmuştur.” dedi.

Teleferik toplantısı (1)

Beşikdüzü Belediyesinin MHP Grubu Başkanvekili Doğukan Zıp, Belediye Başkanı Ramis Uzun’un teleferik tesisinin akıbetinin konuşulduğu toplantıya Teleferik Komisyonu üyesi olmalarına rağmen davet edilmediklerini ileri sürdü. Beşikdüzü ilçe tarihinde daha önce böyle diktatörce bir eylem görülmediğini kaydeden MHP’li Zıp, sert eleştirilerde bulundu. Başkan Uzun’un bilinçaltında usulsüz bir iş yapma fikri olduğunu da ileri süren MHP’li Zıp, “Kapalı kapılar ardında iş çevirmeyi meziyet kabul eden Belediye Başkanı ve onun basiretsiz yönetimi, ilçemizin geleceği için büyük bir önem arz eden Teleferik Tesisinin akıbetinin görüşüldüğü bilgilendirme toplantısına Teleferik Komisyonunda olmamıza rağmen; ‘MHP’li Belediye Meclis Üyelerini çağırmayın’ şeklinde bir talimat vermesi başkanın niyetinin halis olmadığının ve bilinçaltında usulsüz bir iş yapma fikri olduğunun göstergesidir.” ifadelerini kullandı.

Teleferik toplantısı (2)

BEŞİKDÜZÜ TARİHİNDE BÖYLE DİKTATÖRCE BİR UYGULAMA GÖRMEDİ

Diktatörce davranıldığına işaret eden MHP’li Zıp, “Trabzon’un en eğitimli ilçesi olarak tasvir edilen Beşikdüzü’nde böyle antidemokratik bir hadisenin yaşanması ilçemiz adına utanç vesikası olmuştur. Her fırsatta demokrasi çığırtkanlığı yapan bu zihniyet, vatandaşın teveccühü ile işbaşına gelmiş meclis üyelerini engelleyerek demokrasi kültüründen ne kadar uzak olduklarını göstermişlerdir. Bu müflis zihniyet iktidar olsa seçilmiş milletvekillerini dahi meclise sokmazlar. Bugün yaşanan hadise gelecekte yaşanacak mağduriyetlerin provası niteliğindedir. Teleferik şartnamesini ve teknik altyapısını çok iyi bilen bizlerin bu toplantıya davet edilmemesinin asıl maksadı; ilçemiz adına atılacak şaibeli bir adımı engellememize mani olmaktan başka bir şey değildir. Beşikdüzü Belediyesi tarihinde böyle aciz, böyle diktatörce bir uygulamanın eşi benzerine rastlanmamıştır.” eleştirilerinde bulundu.