CHP'li Özgür Özel Atilla Ataman'ın tatil köyü için Gümüşhane'nin köylerini Trabzon'a bağladığını iddia etti.

Başkan Hacısalihoğlu'ndan 10 Aralık Mesajı Başkan Hacısalihoğlu'ndan 10 Aralık Mesajı

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in Gümüşhane'nin 3 köyünün bazı kısımlarının Trabzon sınırlarına katılması sonrasında, Trabzon Büyükşehir Belediye başkanvekili Atilla Ataman'ı hedef alması gündem oldu. Başkanvekili Ataman da bugün ÖZgür Özel açıklamalarına cevap verecek.

Özgür Özel Ataman'a ne demişti?

Özel, Gümüşhane'nün Kürtün ilçesine bağlı üç köyün Cumhurbaşkanlığı kararı ile Trabzon'un Şalpazarı ilçesine bağlandığını söylerken, 

"Ne olduğu anlamaya çalışılırken şu ortaya çıkıyor, Trabzon 'Büyükşehir' olunca 'artık köy değil mahallesiniz ve artık Trabzon Büyükşehir Belediyesi'ne bağlısınız.' O belediyenin başkanvekili Atilla Ataman'ın ve AK Parti Kadın Kolları MKYK Üyesi Suna Kepoğlu Ataman'ın tam şurada tatil köyleri var. Ve buradaki ekoturizm yetkilileri ile buralardan istifade etmek isterlermiş. Trabzon Büyükşehir Belediyesi başkanvekili Atilla Ataman'ın kendi ticari işi olan tatil köylerinin faaliyet alanında ekoturizm bölgesi haline getirilecek. İsyan ediyor buna muhtarlar. Bu köylerde AK Parti'nin oyu yüzde 80, 85. Ama ilk kez AK Partililer bu sefer karşılarında AK Partililerin gerçek yüzünü görüyorlar. Biz muhtarların arkasındayız. Köy kime oy vermiş olursa olsun bu hukuksuzluğun karşısındayız. Hukuki süreci de takip edeceğiz, bu meseleyi de gündemden düşürmeyeceğiz" dedi.