CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman, AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi’nin Meydan Parkında Arap turistlere gül dağıtmasını eleştirdi. Oyman, “Ortahisar İlçe Başkanının meydan parkında turistlere gül dağıtması, turizmin sorunlarına çözüm bulamayan, yıl boyu sıkıntı çeken esnafı sadece 2 ay mahkum eden, ’bu yoklukta iyi ki geldiniz’ anlayışıyla turisti sadece para gören zihniyetinin ispatıdır” dedi.

“ZORUNA GİDEN VARSA BU SİSTEMİ YARATANLARDIR”

Trabzon’da kovada kenevir yetiştiren şahıs yakaladı Trabzon’da kovada kenevir yetiştiren şahıs yakaladı

Oyman, turiste hoş geldin diyip kendi hemşerisine sırtını dönerek yöneticilik yapılmayacağını söyleyen Oyman, “Turiste hoş geldin diyeceksin, kendi hemşehrine sırtını döneceksin; öyle yöneticilik olmaz! AKP Ortahisar İlçe Başkanının meydan parkında turistlere gül dağıtması, turizmin sorunlarına çözüm bulamayan, yıl boyu sıkıntı çeken esnafı sadece 2 ay mahkum eden, ’bu yoklukta iyi ki geldiniz’ anlayışıyla turisti sadece para gören zihniyetinin ispatıdır. O sırada ‘şehrimizde mülteci olduk’ sözleriyle tepki gösteren hanımefendi ise ekonomik sıkıntı içerisinde olan hemşehrilerine el uzatmayan ve mültecilere ayrıcalık gösteren yöneticiler tarafından dışlanmış, turizmle beraber fiyatların tavan yapmasıyla mağdur olan tüm vatandaşların iç sesidir, zoruna giden varsa bu sistemi yaratanlardır” ifadelerini kullandı.

“SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ, HEP BERABER GÜLÜCÜK DAĞITACAĞIZ”

Kentin turizmini daha fazla nasıl geliştirilmesi gerektiği üzerine çalışmalar yapılmasını savunan Oyman, “Yaz döneminde şehir dışında yaratılan düşünceye karşı tek ses olmak gerekir. Araplar Trabzon’u tercih edebilir, farklı ülkeler farklı bölgelerimizi tercih edebilir; bu çok normaldir. Irkçılığa yol açacak hiç bir tartışmaya mahal verilmemelidir. Tartışılması gerekenler; Trabzon tüm dünyaya turizm çağrısını yeterli olarak yapabilmekte midir? Her türlü değerlendirme yapılarak herhangi bir aksilikte Ortadoğu ülkeleri bizleri ziyaret etmese buna karşı bir plan var mıdır? Turizm paydaşlarının sorunları turizm sezonunda sona mı ermektedir? Vatandaşlarımızın sıkıntıları hep göz ardı mı edilecektir? Sorunları çözeceğiz, hep beraber gülücük dağıtacağız” dedi.