Trabzon'da bir araç köprüden düştü! Yaralılar var Trabzon'da bir araç köprüden düştü! Yaralılar var

CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman, mevcut terminalin satışıyla ilgili karara itirazını sürdürdü. Oyman, gayrimenkullere göz dikilmesinin savurganlık olduğunu bu alanın kamu yararına değerlendirilmesi gerektiğini kaydetti.

KİMİ BELEDİYEYE ARAZİYİ KAZANDIRIR, KİMİ SATAR!

Oyman, “Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin mevcut terminal yerinin satış inadı devam ediyor. Geçtiğimiz hafta başında Başkan Murat Zorluoğlu’nun söylemleri üzerinden gidersek;

BÜYÜK KÜTLEYE MÜSAADE ETMEYECEKLER-MİŞ!

Plan üzerinde düzenleme yapıp 6 kat izinden 12 kata çıkaranları bu söylemler komik duruma düşmüş. O zaman sormak lazım neden 12 kat?

YATIRIMLAR İÇİN KAYNAK LAZIM-MIŞ!

Geldiği günden beri 21B pazarlık usulü ihaleler üzerinden giden, sağa sola kaynak aktarırken sonucu düşünmeyenlerin gayrimenkullerine göz dikmesi savurganlıktandır. Düşünün ki evde veya işyerinizde bir şeyler düşünüyorsunuz yeterli sermayeniz yok, borca girdiniz ama altından kalkamıyorsunuz; dükkânı/evi satmak zorunda kaldınız. Planını sağlıklı yapmayan, çevresinin sağlığını bozar!

KİM ALIRSA ALSIN PROJESİ ONAYDAN GEÇECEK-MİŞ!

Yani birine satacaklar, projeyi sonradan değerlendireceklermiş. Belediye onay vermeden herhangi bir inşaat yapabilme gibi bir şansı zaten yoktur. Tamamen yüksek katlı algı üzerine kurulmuş bir düşüncedir.

Bir Belediye Başkanı bu araziyi belediyeye kazandırmışken mevcut belediye başkanı elden çıkarma üzerine gidiyor. Bu alan üzerinde daha öncede önerdiğimiz gibi kamu yararına projeler üretilebilecek verimli bir alandır; bu alanı kamu yararına sunmayı düşünüyoruz. Trabzon halkına özellikle sesleniyorum; Bütçeyi savurup belediyenin en yüksek borç dönemine sokanların böyle değerli bir araziyi satmasına izin vermemelisiniz. Kaynak için farklı planlar değerlendirilmelidir.” açıklamalarında bulundu.