CHP Ortahisar İlçe Başkanı Oyman, Avrupa ekonomisi ile Türk ekonomisini karşılaştırdı.

CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman, enflasyon rakamları üzerinden Avrupa ekonomisi ile Türk ekonomisini karşılaştırdı. Yurt dışı seyahatine ilişkin gözlemlerini paylaşan Başkan Oyman, “Son zamanlarda Avrupa krizde, Almanya bitmiş, rafları boş vb. algılarla kendi ekonomik çöküşlerini kapatmak isteyenlerin varlığı sebebiyle gözlemlerimizle paylaşım yapacağımı belirtmiştim. Enflasyon artışı bir gerçek Almanya’da %9 iken TÜİK’e göre ülkemizde %90’a yaklaştı.

MHP Trabzon İl Başkanlığına kim teklif edildi? MHP Trabzon İl Başkanlığına kim teklif edildi?

Raflar boş değil, alışveriş konusunda herhangi bir sorunları yok. 1 Ekim itibariyle saatlik asgari ücret 12 Euro, ülkemizde ise bu ücret 25 TL.  Etiketlerde görüldüğü üzere Almanya’da saatlik çalışma ücretiyle 500 gr Ekmek (0.99 euro), 6x1.5 lt su (1.50 euro), 1 lt süt (1.29 euro), 10’lu yumurta (2.99 euro) peynir (2.79 euro) gibi temel ihtiyaçları alabiliyorken ülkemizdeki saatlik çalışma ücretiyle 200 gr ekmek 4 TL, geri kalan ile 1 lt süt ancak alabiliyor, peynirin yanına zaten yaklaşamıyorsunuz.” değerlendirmelerinde bulundu.

ONLAR KOLTUKLARI MUHAFAZA DERDİNDE

İnsanların geçim sıkıntısı yaşarken bazı kesimlerin koltuk derdinde olduğuna işaret eden CHP’li Oyman, “Burada farklı ülkelere özenmek gibi bir derdimiz yok. Derdimiz ülkemizin geldiği hal; vatandaşlarımızın satın alma gücünü arttırma çabası yerine ekonomik olarak geldiği konumun üzerini kapatmak için başkalarıyla uğraşan algıcılarla meselemiz var. Dört bir yanında kültürel, tarımsal, bilimsel, tarihsel bir çok zenginliğe sahip olduğumuz anayurdu bu ekonomik buhrana getiren nifakçılara, sadece kendini doyuranlara artık el birliğiyle müsaade etmeyeceğiz. Ne olursa olsun dedikleri gibi Avrupa bitti diyelim, masum sivil vatandaşların zulüm yaşamasından kendi çıkarı sebebiyle nemalanmaya çalışan sözde Müslümanların vicdansızlığına da bu ülkeyi teslim etmeyeceğiz! Geçim derdi var, onlar koltukları muhafaza derdinde…” açıklamalarında bulundu.