Ortahisar Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Oktay Söğüt, Trabzon Büyükşehir Belediyesinin aldığı ödülü trajikomik olarak değerlendirdi

Trabzon’da uluslararası festival düzenlenecek! Trabzon’da uluslararası festival düzenlenecek!

Ortahisar Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Oktay Söğüt, Trabzon Büyükşehir Belediyesinin aldığı ödülü trajikomik olarak yorumladı ve ödül olarak sunulanın aslında katılım plaketi olduğunu kaydetti. Başkent Ankara’da düzenlenen törende AK Partili 15 Büyükşehir Belediyesinin 15’ine de ödül verildiğini kaydeden CHP’li Söğüt, “Önceki gün, ‘Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Murat Zorluoğlu’na ödül’ başlıklı haberi her yerde gördük, okuduk. Kısaca haber; ’Ak Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından Ankara’da düzenlenen ‘Tam Bana Göre’ isimli festivale, Trabzon Büyükşehir Belediyesi damga vurdu, ödüle layık görüldü, Başkan Zorluoğlu’na ödülü Cumhurbaşkanı Erdoğan verdi’ diyor. Bu haberi okuyan insan ne anlar? Belediyelerin yarıştığını, yarışanlar içinde bir kaçına ödül verildiğini, bu ödüllerden birini de Trabzon Büyükşehirin aldığını. Ama işin aslı hiçte öyle değil. İşin aslı koca koca belediyelerin trajikomik duruma düşmesinden başka bir şey değil. Nasıl mı? Sadece AK Partili belediyelerin katılımıyla gerçekleştirilen bu festivalde, AK Partili tüm Büyükşehir Belediyeleri ödüle layık görüldü. Evet, AK Partili 15 Büyükşehir Belediyesi’nin 15’inede ödül verildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşması bittikten sonra, harf sırasına göre sırayla tüm Büyükşehir Belediye Başkanlarına ödül verildi.” ifadelerini kullandı.

“Ödül değil katılım plaketi”

UCUZ BİR ALGIDAN BAŞKA BİR ŞEY OLMADI

Yaşananları ucuz bir algın olarak yorumlayan Söğüt, “Ortada ne bir yarışma var ne de dereceye giren. Aslında aldıkları da ödül değil, katılım plaketi. Hal böyle iken tüm AK Partili Büyükşehir Belediyeleri, yerel medyasına ‘Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan bizim belediyeye ödül’ diyerek haber geçip / açıklama yaptı. Yaptı da ne oldu? Ucuz bir algıdan başka bir şey olmadı. Bir de Başkan Zorluoğlu, ‘Çalışmalarımızın beğenilip ödülle taçlandırılması heyecanımızı daha da artırıyor’ demiş. Taçlandırılmayan AK Partili belediyenin olmadığı yerde ‘taç’dan bahsetmek! Çok trajikomik çok… “ açıklamalarında bulundu.