Ortahisar Belediye Meclisinin CHP’li Üyesi Oktay Söğüt, Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun pandeminin pik yaptığı bugünlerde konser düzenlenmesine tepki gösterdi.

Ortahisar Belediye Meclisinin CHP’li Üyesi Oktay Söğüt, Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun pandeminin pik yaptığı bugünlerde konser düzenlenmesini eleştirdi. Meclis Üyesi Söğüt, “Omicron varyantı ülkemizde de baskın varyant haline gelince, vaka sayıları bir önceki aya göre 4 kat arttı. 13 Ocak Perşembe günü vaka sayısı vaka sayısı 75 bini aştı. Vaka sayıları bu kadar artınca, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ‘Mecburi olmadıkça ziyaretlerden, görüşmelerden ve kalabalık ortamlardan kaçınalım’ uyarısında bulundu.  Ziyaretlerden, görüşmelerden ve kalabalık ortamlardan uzak durulması gerektiği en yetkili ağız tarafından söylendiği halde, Trabzon Büyükşehir Belediyesi kapalı ortamda konser düzenliyor. 14 Ocak Cuma Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde, İncesaz grubunun ücretsiz konseri var.” ifadelerini kullandı.

BENZER ETKİNLİKLER İPTAL EDİLMELİ

Kapalı alanda yapılacak konsere vatandaşların davet edilmesini eleştiren Söğüt, “Suyundan mezarlığına kadar yaptığı zamlarla vatandaşın cebini yakan Trabzon Büyükşehir Belediyesi, bugün de bir marifet yapıyormuş gibi, sosyal medyadan, billboardlardan, ücretsiz ve kapalı alanda yapılacak konsere çağrı yaparak vatandaşın sağlığını tehlikeye atıyor. Bakın Trabzon İl Sağlık Müdürü ne diyor; ‘Trabzon’da koronavirüs vaka sayılarında ciddi artış var. Günlük vaka sayılarımız 700’lü rakamların üstüne çıktı’. Sağlık Bakanı’nın, İl Sağlık Müdürü’nün ciddi ciddi uyarıları ortadayken; bu tip etkinliklere evet ama şimdi değil, bu günlerde hiç değil. Bugün yapılacak olan bu konser de, yakın zamanda yapılacak olan benzeri etkinlikler de iptal edilmeli, kaş yapayım derken göz çıkarılmamalıdır.” diye konuştu.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi algıyı vatandaş yakaladı haberi