CHP’li Oktay Söğüt ile AK Partili Nadir arasında sular durulmuyor, Söğüt’ten Nadir’e sert yanıt!

Trabzon Akyazı standında protokol krizi Trabzon Akyazı standında protokol krizi

Ortahisar Belediye Meclisinin CHP’li Üyesi Oktay Söğüt, Maraş Caddesi’ne yönelik üstyapı eleştirilerine cevap veren Trabzon Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grubu Başkan Vekili Erhan Nadir’e sert bir dille karşılık verdi. Söğüt, “Okeye dördüncü yapmayacağın bu kafa Trabzon’u yönetiyor. Ne diyeyim; yazık oluyor Trabzon’a.” ifadelerini kullandı.

Ortahisar Belediye Meclisinin CHP’li Üyesi Oktay Söğüt’ün, Maraş Caddesi’nde üst yapıda yaşanan deformasyona yönelik eleştirilerine Trabzon Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grubu Başkan Vekili Erhan Nadir karşılık vermişti. Başkanvekili Nadir, “Popülist nöbetçi CHP’li Söğüt, nihayetinde kullanılan malzemeyi hedef seçmiş, belirlediği bir noktaya gelerek ayağıyla, eliyle adeta kazıyarak sökmeyi başardığı (!) parçacıklara mal bulmuş mağribi misali sarılarak boncuklarını etrafa saçmıştır.” iddialarında bulunmuştu.

“CEHALETİN VE KOMEDİNİN SINIRLARINI ZORLUYOR”

Nadir’in bu iddialarına yanıt veren CHP’li Söğüt, “Yayalaştırılalı bir ay bile olmadan, Maraş Caddesi’nin zemininin bozulduğuna o caddeyi gezen gören herkes şahit oluyor ve haklı olarak bozulmanın sebebini merak ediyor. İlgili kurumdan eli yüzü düzgün bir açıklama beklerken, zemindeki bozulmanın sebebinin Oktay Söğüt olduğuna dair kişisel bir açıklama yapıldı. Bir noktaya gelerek elimle - ayağımla adeta kazıyarak zemini sökmüşüm. Sökülen zemini boncuk gibi etrafa saçmışım. Zeminde parça parça, toplamda 50 metrekarelik bir bozulma olduğunu söyleyen ve bunun bir bölümünü de benim yaptığımı söyleyen bu kişi Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Ak Parti Grup Başkanvekili.  Fiziksel sağlık sorunu var mı bilmem ama ruhsal sağlığı hiç de iyi olmadığı anlaşılan bu nadir kişi, tüm mühendislik kurallarını yerle yeksan eden bir söz de söylüyor ve ‘bozulan alan, tün alanın yüzde biridir, bu oran iyi bir orandır’ diyor. Aklınca bir şey söylediğini sanırken, cehaletin ve komedinin sınırları zorluyor. Fazla söze de, bir cevaba da gerek yok. Okeye dördüncü yapmayacağın bu kafa Trabzon’u yönetiyor. Ne diyeyim; yazık oluyor Trabzon’a.” eleştirilerinde bulundu.