Ortahisar Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Cüneyt Zorlu, inşaatı duran şehir hastanesinin tasfiye edilebilmesi için hakkediş oranında işin yapılması gerektiğini kaydederek müteahhit firmanın hakkediş oranında işi yapıp yapmadığını sordu. Zorlu, aynı firmanın yeniden ihaleye girerek işi alması halinde “kaymaklı kadayıf” olacağını söyledi.

Şehir Hastanesinin hakkedişi yapıldı mı (1)

Zorlu, yaptığı paylaşımda şunları söyledi: “Şehir hastanesinin tasfiye edilebilmesi için kararname gereği imalatın %15 oranından az tamamlanmış olması gerekiyor. Şehir hastanesinin fiziki durumu çok üzerinde olduğunu gösteriyor. Sanıyorum müteahhit firma yaptığı imalatın hakediş karşılığını yapmadan işi tasfiye yoluna gitti. Ve bakanlıkta buna göz yumdu.

Nasıl olsa 2. ihaleyi alacağına garanti gözüyle baktığından yeniden ihaleyi alınca yapmadığı hakedişi yeni birim fiyatlarla alacağından kaymaklı kadayıf, kazan kazan olacak. Bu konuda bakanlık açıklama yapmak zorundadır.

Jandarma bölgesindeki kazalarda tek ölüm Trabzon’da Jandarma bölgesindeki kazalarda tek ölüm Trabzon’da

Şehir Hastanesinin hakkedişi yapıldı mı (3)

Soru 1. Şuan ki gerçek seviye kaçtır?

Soru 2. Tasfiye yaparken gerçek oranda hakedişler yapılmış mıdır?

Soru 3. Seviyeyi düşük göstermek için (tasfiye için %15 in altında olmalı)Hakediş yapmadığından taşeron ödemelerini yapmadığı doğru mudur?

Soru 4. Aşağıda fotoğrafını paylaştığım mevcut durumun kazı ve imalat dahil %15’in altında olduğunu söyleyecek bir teknik eleman yada görevli var mıdır? Varsa oranları bize açıklamak zorundadır. Danışıklı dövüş olduğuna inandığımız bu tasfiye ve yeni ihale süreci takibimiz altında olacaktır.”