Trabzon’da bulunan Kahramanmaraş Caddesi geçtiğimiz aylarda trafiğe kapatılmış ve yayalaştırılmış. Bunun ardından cadde dönüşüme girmiş ve “agrega” isimli taşla yeninden yapılmıştı. Ancak geçen zamanın ardından cadde de birçok noktada bozulmalar meydana geldi. Yaşanan bu bozulmalarından eleştiriler gelmeye devam ediyor. Ortahisar Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Oktay Söğüt, konuyla alakalı sosyal medya üzerinden yeni bir açıklama daha yayınladı ve caddenin “yapboz tahtasına” döndüğünü belirtti. Söğüt’ün açıklaması şu şekilde:

“PROJE ORTAK AKILDAN UZAK YAPILDI”

Kalyoncu’nun yeni romanı çıktı Kalyoncu’nun yeni romanı çıktı

“Şehrin merkezinde vatandaşı canından bezdirecek kadar uzun süren altyapı çalışmalarından sonra, üstyapı çalışmaları tamamlanmış, daha rengini, desenini tartışırken, Uzun Sokak’a döşenen taşlar cam gibi kırılmaya, Maraş Caddesi’ne yapılan kaplama boncuk boncuk dökülmeye başlamıştı. Hem kırılma, hem de sökülme aralıksız devam ediyor. Bir yıl önce tamamlanan Uzun Sokak ve daha üç ay önce tamamlanan Maraş Caddesi -adeta- yapboz tahtasına döndü.  Hem kırılma, hem de sökülme aralıksız sürünce; projelerin ortak akıldan uzak yapılması, kullanılan malzeme seçimindeki yanlışlar ve uygulama sırasında yapılan hatalar ilk akla gelen sebepler olarak sayılabilir.

Maraş yapboz tahtası döndü (2)

“AYIP, YAZIK, GÜNAH”

Topu topu dört yüz metrelik iki sokağın, her gün bir yerlerinin kırılıp, sökülmesini görmek, Trabzon’un ve Trabzonlunun kaderi oldu. Uzun Sokak’ın ve Maraş Caddesi’nin yapboz tahtasına dönmesi, bu şehri yönetenlerin ayıbıdır. Yapım ve onarım için harcanan paraya yazık edilmiştir. Dokundukları her yeri daha da çirkinleştirerek günaha girilmiştir. Trabzon’un altını üstüne getirenlerin üstyapısı böyleyse, çok daha önem arz eden altyapının çok can yakan, büyük arızalar vermesi de kaçınılmaz görülmektedir. Trabzon ve Trabzonluyu adeta cezalandıran bu yönetim belediyecilikten sınıfta kalmış, bu anlayışla şehre ve şehir insanına layık olmanın çok uzağında kalmışlardır.