Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, AKP'li belediyelerin ekmek kuponu dağıtmasıyla ilgili eleştiride bulundu. Tarihin hiçbir döneminde halkın bu denli çaresizliğe itilmediğini belirten Başkan Hacısalihoğlu, " Bu günler bizimle geçecek" dedi.

AKP'li belediyelerin gururla ekmek kuponu dağıtmasının akıl almaz bir gaflet olduğunu ifade eden Başkan Hacısalihoğlu, "AKP’li Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı ekmekte indirim kuponu uygulaması, İstanbul’a da sıçradı. AKP’li Bahçelievler Belediyesi’nin de benzer bir uygulama yaptığı ortaya çıktı.

Ekonimik kriz yok, muhalefet abartıyor diyenlerin yalan beyanları bir kez daha ortaya çıktı. İşin trajikomik olan kısmı da belediye başkanlarının ekmek kuponuna isimlerini büyük harflerle yazması oldu. Sanki çok büyük bir iş yapıyorlarmış gibi bir de rezilliklerini büyük bir gösterişle pazarladılar.Biz sosyal yardım yapılmasına karşı değiliz. Mutlaka bu zor zamanlarda belediyeler, yerel yönetimler sosyal yardım yapmalı. Fakat bunu lütufmuş gibi lanse etmeleri büyük bir ayıp. Bir elin verdiğini, öbür elin görmeyecek şekilde yapmalı.

Trabzonlu kadın felci azimle yendi! Yaşama tutunmanın böylesi Trabzonlu kadın felci azimle yendi! Yaşama tutunmanın böylesi

Burada tamamen reklam belediyeciliği yapılıyor. Burada sorgulanması gereken temel konu ise şu; vatandaşın bir kuru ekmeğe muhtaç edilmesi. Fakat kimse yeise yapılmasın. Türkiye'yu bu durumdan biz kurtaracağız. Bu reklam kokan rüsvalık olayların birdaha yaşanmaması için elimizden geldiğince çalışacağız. Halkı kuru ekmeğe muhtaç edenlere en büyük cevabı sandıkta vereceğiz" şeklinde konuştu.