Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılının İlköğretim Haftasının başlaması nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Trabzon'daki tarihi kale davasında sonuç belli oldu Trabzon'daki tarihi kale davasında sonuç belli oldu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: ''Son 20 yıla baktığımızda gerçekten eğitim sisteminin tam anlamı ile altüst olduğunu, eğitim sisteminin tam anlamıyla çöktüğünü çok net bir şekilde görüyoruz. Son yılların en kötü eğitim-öğretim yılı ile karşı karşıyayız.

“4+4+4 eğitim sistemi en başından beri öğrenciler, veliler ve eğitimciler için kabus olmaya devam ediyor. Bu eğitim sisteminin biran önce değiştirilmesi gerekiyor. Bu sistem kökünden değiştirilmezse bu sorunların tümünü çözmemiz mümkün değil. Tüm bu sorunlara rağmen yeni bir eğitim ve öğretim dönemine başladığımız bu anlamlı haftada, Atatürk'ün ilke ve inkilaplarına bağlı Cumhuriyetimizi yaşatacak bir neslin yetiştirilmesi dileğiyle geleceğimizin teminatı öğrencilerimize ve kıymetli öğretmenlerimize başarı dolu bir eğitim-öğretim dönemi diliyorum. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak çocuklarımızın eğitim hakları ve gelecekleri için her şeyi yapmaya hazırız."dedi.