CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu hükümetin gece yarısı gerçekleştirdiği elektrik ve doğalgaz zammına tepki gösterdi. Başkan Hacısalihoğlu, "Hükümet zamlara vira bismillah dedi. Bu kış mevsimi vatandaş ve üretici için çok zor geçecek. Bu zamlar vatandaşa kazma kürek yaktıracak." dedi.

Avrupa Spor Haftası Trabzon'da etkinlikler ile kutlandı Avrupa Spor Haftası Trabzon'da etkinlikler ile kutlandı

Konutlarda kullanılan doğalgaza yüzde 20,4, sanayide kullanılan doğalgazda yüzde 50,8, elektrik üretiminde kullanılan doğalgaza ise yüzde 49,5 zam geldi. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), konutlarda eylül itibarıyla geçerli olacak elektrik tarifesine yüzde 20 zam yapıldığını bildirdi. Hükümetin gece yarısı elektrik ve doğalgaza yaptığı zam Türkiye  genelinde tepki çekmeye devam ediyor.

Enerji zamlarına tepki olarak hükümete ironik eleştiri yapan CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu gelen zamların hem üreticiyi he de tüketiciyi zor duruma düşüreceğini söyledi. Başkan Hacıömeroğlu, "Vira bismillah  diyerek Karadeniz'de balıkçılarımıza  söylemiştik. Meğer  hükumette zamlara vira bismillah demiş! En kötüsü de sanayi de kullanılan doğalgaza yüzde 50 zam yapılmış.

Yine iğneden ipliğe her şeye zam  gelecek gibi görünüyor. Kömürün tonu 400 dolar, odunun tonu 2000 tl oldu. Kış aylarına yaklaştık. Vatandaş bu zamlarla kış aylarında nasıl ısınacak. Bu kış  diğerlerinden çok daha zor geçecek. Vatandaşını düşünmeyen bir hükümet nasıl olabiliyor aklım almıyor. Saraylarda keyif içerisinde yaşarken vatandaşın çilesini göremeyen hükümet siz de nasıl bir vicdan var" şeklinde konuştu.