Oyman, Trabzon tanıtım günlerinin Trabzon’da festival havasında yapılmasını söyledi.

CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman, Ankara 2022 Trabzon Günlerinde 61medya stantını ziyaret ederek açıklamalarda bulundu. 

Oyman, “Sizlere kolaylıklar dilerim. Trabzon’u tanıtmak için önemli bir rol üstleniyorsunuz. Trabzon’un adı geçtiği zaman ad çeker, havası çeker, peynir kokuları çeker. Bizim de burada olmamız icap eder. Güzel bir katılım olacağını düşünüyorum. Trabzon’umuzun ürünlerini, şehrimizi tanıtmak için güzel bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Biz de katkı sağlamak için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Burada olmaktan memnuniyet duyuyorum. 

Suudi Arabistan'dan Trabzon'a ilk charter uçuşu yapıldı Suudi Arabistan'dan Trabzon'a ilk charter uçuşu yapıldı

Öğrencilik yıllarımdan beri aşinayım bu tür organizasyonlara. Beni heyecanlandırıyor. Beni heyecanlandıran bir başka kısım da bu tür organizasyonların Trabzon’da da yapılmasıdır. Çok farklı organizasyonlar düşünülebilir. Örneklerini farklı şehirlerde görüyoruz. Bunu Trabzon’da da uygulamak gerekir. Buradaki tanıtımın da elbette katkısı vardır. Trabzon’daki tanıtım daha festival havasında farklı lokasyonlarda farklı etkinliklerle  beraber insanları Trabzon’a çekecek biçimde organizasyon Trabzon’un, esnafın ihtiyacı var. Bunun en iyi şekilde kültürüyle, tarihiyle, Trabzonspor’uyla, ürünleriyle, yöresel oyunlarımızla çok güzel organizasyonlar yapılabilir.” değerlendirmelerinde bulundu.